Vannacci ve Avrupa seçimlerine seçilip seçilmeyeceği seçimi

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Eğer seçilirsem eşim ve iki kızımla birlikte Brüksel'e taşınacağım, tam zamanlı milletvekili olacağım ve barışın geri gelmesi için elimden geleni yapacağım. Ordudan istifa etmeyeceğim: kalacağım Bir asker.” Bir sonraki Avrupa seçimlerinin adayı Roberto Vannacci bunu yarından itibaren gazete bayilerinde 'Chi' ile yaptığı röportajda söylüyor. “Bana faşist mi diyorlar?” General diyor. “Antifaşizmin değerleri nelerdir? Özgürlük ve demokrasi. Onları savaş alanında savundum ve beni yargılayanların hiçbiri benim tarafımda aynı şeyi yapıp hayatlarını tehlikeye atmadı.”

Vannacci ayrıca engellilerle ilgili tartışmalardan da söz ediyor: “Eski bir Amerikan futbol şampiyonu olan ve şu anda engelli olan çocukluk arkadaşım Norberto De Angelis hemen benimle aynı fikirde oldu çünkü her şeyi teninde yaşıyor ve engelliler hakkında ne söylemek istediğimi anlamıştı. gerçek şu ki, daha kırılgan oldukları için daha fazla ilgiye ihtiyaç duyuyorlar”.

Senato başkanı Ignazio La Russa, bugün Radyo 1'de Vannacci hakkında konuştu. “Bir asker kaçmak istediğinde bunu yapabilmeli. Koşan başka bir generale karşı büyük bir sempati duymuyorum… Camporini” , dedi La Russa. “Vannacci, bence, aday olarak yer alma hakkına sahip, bunu yapmadan önce Bakanıyla tartışmaya girmemesi gerekse bile” diye ekledi.

Ayrıca okuyun