Ünlü İsim, LUNA’da Milyonlarca Dolar Kaybetti: Tutuklandı!

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’u ziyaret eden bilinmeyen kişi, LUNA çöküşünde 2.4 milyon dolar kaybeden “Chancers” isimli bir yayıncı olarak tanımlandı. Chancers, geçtiğimiz gün tutuklandı. İşte detaylar…

LUNA yatırımcısı: Öleceğimi hissettim

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’u ziyaret eden kimliği belgisiz kişi tespit edildi ve sonrasındasında tutuklandı. Bir BBC News raporuna göre, “Chancers” olarak isimlendirilen bir AfreecaTV yayıncısı, bu ayın başlarında tartışmalı yöneticinin konutunu çalan çaresiz bir yatırımcıydı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yayıncı, Terra’nın bedel kaybetmeye başladığı birinci sıralar Do Kwon’un meskenine gitmiş ve karısına Kwon’u sormuştu. Toplumsal medya kişiliği, 2017 yılında dijital varlık alanına girdikten daha sonra pek bir servet kazandı.

Chancers, LUNA’ya 800.000 dolar yatırım yapmıştı. Lakin son çöküşün akabinde yaklaşık 2,4 milyon dolar kaybetti. Chancers’ın açıklamalarında aşağıdaki sözler yer alıyor:

Öleceğimi hissettim. Kısa müddette fazlaca para kaybettim. Yaklaşık 2.4 milyon dolarlık kripto para ünitesi silindi. Burada Kore’de, mali açıdan birinci yüzde 1’deydim. Ancak çöküş niçiniyle artık başım belada.

Chancers, karakola teslim oldu

Daha evvel bildirildiği üzere, Güney Koreli kolluk kuvvetleri, 12 Mayıs Perşembe günü Kwon’un dairesine gelen ve karısına nerede olduğunu soran kişinin kimliğini belirlemeye çalışıyordu. Basında çıkan haberler, Kwon’un karısının esirgeyici gözaltı talebinde bulunmasının akabinde polisin davetsiz ziyaretçiyi aradığını ortaya koymaya başladı. Sonraki gün Chancers, Seul polis karakolunda istekli olarak teslim oldu.

Yayıncı, Kwon’un konutunu ziyaret ettiğini ve hatta tüm kısmı canlı yayın platformu aracılığıyla yaklaşık 100 bireye canlı olarak yayınladığını deklare etti. “Kore kültüründe sorunun kendisinden çok bir skandala niye olup olmamasının” kıymetli olduğunu söyleyen yatırımcı, bu niçinle bir “günahkar” olarak herkesten özür dilediğini aktardı. Bunun, bu kadar büyük bir olay olacağını varsayım etmediğini söylemiş oldu. Şu anda polis tarafınca gerçekleştirilen soruşturmasının devam ettiğini belirtti. Yazım sırasında Terra’nın lokal tokenı LUNA, 0.0001729 dolar düzeylerinden süreç görüyor.