Toplumsal medyada, “Targeryan”lara benzetilen Bilecik Belediye Başkanvekili Subaşı konuştu: Küllerinden doğan kuvvetli bir bayan figürüne benzetilmek

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu’na Bilecik programında eşlik ettiği sırada çekilen fotoğraflarının toplumsal medyada Game Of Thrones dizisindeki Targaryen’lara benzetilmesiyle gündem olan Bilecik Belediyesi Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, “Diziyi izlemedim. Hatta birinci benzetildiğimde, ‘Ay kimmiş bu?’ diye araştırdım. Küllerinden doğan kuvvetli bir bayan figürüne benzetilmek epey hoş” dedi.

Hürriyet’te yer alan habere bakılırsa, Subaşı siyasete giriş hikayesini de şu biçimde anlattı:

“Siyasete 2014 seçimlerinde CHP belediye meclis üyesi adaylığı ile girdim. bu biçimde üçüncü parti olduk, Meclis üyeliği yapamadım. 2019 lokal seçimlerinde ise periyodun lideri beni kontenjana yazdı. Lider yardımcılığı nazaranvine geldim. Ancak ilgim daima vardı. Gündemi sıkı takip eden bir tanesiydim.”

“Siyasi bildiri yok, büsbütün diziye bir atıf”

Sosyal medyadaki capslere tıpkı biçimde cevap veren Subaşı, bu paylaşımının siyasi bir manası olmadığını söylemiş oldu; “Tamamen diziye bir atıf. Ayrıyeten da hakikaten de ‘Kış gelmedi mi?’ (Gülüyor) Espriye esprili ile karşılık vermek istedim.”

“Küllerinden doğan kuvvetli bir bayan figürüne benzetilmek epeyce hoş”

Diziyi izlemediğini söyleyen Subaşı, “Hatta birinci benzetildiğimde, ‘Ay kimmiş bu?’ diye araştırdım. Küllerinden doğan kuvvetli bir bayan figürüne benzetilmek fazlaca güzel. Herkese epeyce teşekkür ederim” diye konuştu. Subaşı şunları söz etti:

“Ben, bayanım. Siyaset yapıyoruz diye ‘erkekleşmek zorunda mıyız’? Siyaset sıkıntı bir alan lakin kendimizi o alanda kabul ettirmek, hürmet duyulmak için ‘erkek’ üzere giyinmeli, erkek üzere mi konuşmalıyız? Beni kabul etsinler diye onlar üzere olmak zorunda değilim. Duruşumla, fikrimle, hislerimle, hüzünlendiysem gözyaşım, sevindiysem kahkaham ile varım.”

Cumhurbaşkanı olması tarafındaki yorumlara: Haddimi bilirim, epeyce erken bunlar için

Subaşı, toplumsal medyada cumhurbaşkanı adayı olması yorumlarına ise gülerek şu yanıtı verdi:

“Yorumlar epeyce değerli fakat ben çabucak hemen 35’imde genç bir siyasetçiyim. Haddimi bilirim, hayli erken bunlar için. Şu an bana verilen sorumlulukların, bakılırsavimin farkındayım. Bunları layıkıyla gerçekleştirme peşindeyim.”