Soumahoro için bu (aynı zamanda) siyasetin hatası

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Aynı zamanda Odada da yer bulur Udinese-Milan şampiyonluk maçında Milan kalecisi Mike Maignan'a ırkçı hakaretlerin hikayesiCumartesi akşamı birkaç dakikalığına ara verildi. Karma Grup Milletvekili Aboubakar Soumahoro, Maignan davasını meclise taşıdı: “Bu ilk kez olmuyor. Bunun gerçekleştiği bağlam ve siyasi iklim bizi daha fazla düşünmeye sevk etmeli”.

Soumahoro şöyle devam etti: “Siyaset etnik değişimden bahsederken, Cutro kararnamesi, göçmenlerin Arnavutluk'a sınır dışı edilmesi, Bossi-Fini yasası gibi önlemler alındığında ya da siyaset bu kriz karşısında sessiz kaldığında kamuoyuna nasıl bir mesaj veriyor? Acca Larenzia'nınki gibi açıkça faşist bir tutuma mı?”

Demokrat Parti'den Federico Fornaro da daha sonra ırkçı hakaretleri “ama veya ama olmadan” kınayarak katıldı: “Bu davranışlara karşı sıfır tolerans olmalıdır”. Aynı tutum (“Bu iğrenç ırkçılık eylemlerinin kınanmasına katılıyorum”) Ancak Soumahoro'ya kararlı bir şekilde yanıt veren FdI milletvekili Sara Kelany: “Bu argümanları ideoloji oluşturmaya devam etmek için bu odaya getirenleri kınamak istiyorum ve bu hükümeti faşist, ırkçı, yabancı düşmanı olarak adlandırmak. Bunun Bay Soumahoro'nun bu odaya getirmek istediği davaya hiçbir faydası yok. Bu nedenle Sayın Soumahoro'nun açıklamaları kesinlikle kabul edilemez.”

Meclis Kültür ve Eğitim Komisyonu üyesi Fdi milletvekili Gimmi Cangiano'ya göre bu, “bizimki gibi bin yıllık geçmişi olan medeni bir ülke için değersiz bir gösteriydi. AC Milan'lı Mike Maignan'a karşı tribünlerden ırkçı ve saldırgan tezahüratlar yükseliyor.” kaleci Hakem maçın geçici olarak durdurulduğunu ilan eder.Milanlı oyuncular soyunma odalarına, Udinese'li oyuncular ise Curva Nord'a doğru yönelerek sorunlu ultralardan oluşan küçük bir gruba her şeyi taraftarlar arasında 'kabul edilebilir' bir seviyeye getirmeleri için yalvarırlar. bir çok kez”.

“Hala İtalya'da oynarken Koulibaly'ye karşı yapılan nefret dolu tezahüratları acıyla hatırlıyorum. Sonra da ilerleyen saatlerde gazete ve televizyonları alevlendiren ama biz bunu yapmazsak kendi içine kapanacak olan olağan tartışmayı acıyla hatırlıyorum. Gerçeklerle yüzleşin Stadyumların çoğu zaman, ailelerden tuttukları takımı takip etme zevkini elinden alan küskün ve tehlikeli taraftarların eline geçmesine izin vermek artık mümkün değil. “savaş alanı”, diyen parlamenter sözlerini şöyle bitiriyor: “Cumartesi günkü bölüm dünya çapında yayıldı ve İtalya'mızın, ne olduğumuzun güzelliğini yansıtmayan bir imajını verdi. Oybirliğiyle alınan kınama iyi: ama yeterli değil. Çok daha şiddetli ve sıkı önlemler dikkate alındı. Çünkü Maignan'ın sahayı ıssız ve aşağılanmış bir şekilde terk ettiği an, işte o an hepimiz kaybettik. Hem erkekler hem de taraftarlar olarak bunun olmasına artık izin veremeyiz.”

Ayrıca okuyun