“Sorun bana AB lideri tarafından yöneltilmedi”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
AB liderleri “Mes konusunu bana sormadı”. Giorgia Meloni, Avrupa Konseyi çalışmalarının sonunda düzenlediği basın toplantısında bunu söyledi. Başbakan, “Açıkça görülüyor ki, İtalya tartışmasına gösterdiğimiz ilgiyi göstermiyoruz” dedi.

Pnrr’nin üçüncü taksitinin durumu, Meloni’yi açıklıyor, “Komisyonun bu sabah yaptığı iletişimde belirtildiği gibi, daha kötüye gitmiyor, çalışmaya devam ediyoruz”. “Yapmakta olduğumuz çok sabırlı bir işi baltalamaya çalışan spoylerler hedeflerini kaçırıyorlar. Üçüncü taksitte iyi çalışıyoruz. Dördüncü taksit uzun bir iştir ve bireysel ayrıntılara girmeyeceğim. Ben ondan çok daha iyimserim” diye devam eden Meloni, bir muhabirin sorusunu yanıtladı.

Rekabet gücü açısından İtalya sormuştu “daha az mali alana sahip ülkeler için de eşit koşullar, yani mevcut fonların kullanımında tam esneklik. Bugün, bu unsur Komisyonun tekliflerinde fazlasıyla mevcuttur. İtalya için bunun, uyum fonları ile Pnrr arasında daha iyi harcanabilecek ve önceliklere odaklanılabilecek yaklaşık 300 milyar avro anlamına geldiğini hatırlatırım.”