“Sende berbat güç var, cin var” diyerek para karşılığı muska yapan psikolog davalık oldu

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Kadıköy’de home ofis olarak hizmet veren Abdülkadir K. isimli psikoloğun danışanlarına, “Sende makus güç var, cin var” diyerek para karşılığı muska yaptığı ve onlarca kişiyi mağdur ettiği tez edildi. Hakkında soruşturma ve davalar açılan ve tek seans fiyatı 550 TL olan psikolog Abdülkadir K., “Ellerinde somut kanıt yok. Bana hepsinin borcu vardı. Para koparmak istediler” dedi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine nazaran, Soruşturma belgelerine yansıyan sözlere nazaran; Abdülkadir K. kendisinin 250 yaşında olduğunu ve Hz. Süleyman’ın soyundan geldiğini söyleyerek danışanlarını tesiri altına aldı. Kimi danışanlarına din üzerinden ruhsal baskı kurdu. Süreç ilerleyince ise durum yargıya taşındı.

Mağdurlardan E.C.S.’nin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikâyet dilekçesinde 2021 yılı Nisan ayı sonundan itibaren Abdülkadir K.’den 6 seans hizmet aldığını belirterek, “Şahıs inançlı-inançsız danışanlarına din ve spiritüel olgular üzerinden ruhsal baskı kuruyor, ‘Sende makus güç cin var’ üzere telaffuzlarla danışanlarına tılsım, büyü, iksir ve muska üzere şeyleri fiyatı mukabilinde yapıp satıyor. ‘Işık varlık’ olduğunu argüman ederek, ‘10 kişi seçmek için nazaranvlendirildim. Sende bize katıl. Seni de istiyorlar’ üzere telaffuzlarda bulunup insanların aklıyla oynuyor. Şahsıma da tıpkı teklifte bulunmuştur. Bunun karşılığında, ‘İlahi olan tarafınca korunacaksın’ üzere telaffuzlarda bulunuyor” dedi.

Abdülkadir K. ise tezleri reddetti. Kelam konusu şikâyetlerin bir karalama kampanyası olduğunu, 550 TL seans fiyatı aldığını öne süren Abdülkadir K., “Şikayetçiler birbirinin yandaşı. Bana iftira atıyorlar. Somut kanıt yok. Bana borçları vardı. Benden para koparmak istiyorlar. Benim ailemin durumu âlâ diye. bu biçimde bir teşebbüste bulundular. Hepsi benim eski danışanım. Birbirlerini yönlendirdiler” dedi.