Selvi: PKK demese de, Kandil karşısında lisanını de yutsa Demirtaş’ın çıkışı yerindeydi, keşke susmasaydı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hürriyet muharriri Abdulkadir Selvi, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın, Mersin’de polisevine yönelik terör saldırısının akabinde yaptığı çıkışların yerinde olduğunu söylemiş oldu. Selvi, “PKK demese de… Kandil karşısında lisanını de yutsa Demirtaş’ın çıkışı yerindeydi. Keşke susmasaydı” sözünü kullandı.

Selvi’nin bugünkü köşesinde “Demirtaş’a destek” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şu biçimde:

PKK’nın Mersin saldırısı üzerine Selahattin Demirtaş, cılız, öznesi aşikâr olmayan, PKK terörü diyemeyen fakat saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Tam Selahattin Demirtaş’a bu saldırıyı kim yaptı, niçin PKK diyemiyorsun, PKK’yı kınıyorum de, bu biçimde önder olursun diye reaksiyon gösterecektim. Tam o sırada Duran Kalkan, Demirtaş’ı, “Ukalalık yapma” diye azarladı.

Selahattin Demirtaş’a tam, bak 7 Haziran seçimlerinden daha sonra PKK tahlil sürecini bitirip savaş sürecini başlatmış olduğunda sesini çıkarmadın. Ne savaşı, “Bu millet bizi yüzde 13 oyla, 80 milletvekili ile Meclis’e soktu. Bu tablo karşısında savaş ilan edilir mi? Artık savaşın yeri yok” demediği için eleştirip “Hadi bu sefer sesini çıkar” diyecektim. Bu defa de Kandil’den, “Yaptığın münafıklık” çıkışı geldi.

Hadi Selahattin Demirtaş konuş. Artık konuşma vakti. Teröre karşı dik durma vakti. Dik durursan başkan olursun diyeceğim fakat Selahattin Demirtaş’ta o kumaş yoktur. Kandil konuştu, Demirtaş sustu. Ancak buna karşın cılız olsa da.. PKK demese de… Kandil karşısında lisanını de yutsa Demirtaş’ın çıkışı yerindeydi. Keşke susmasaydı.

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN – Selahattin Demirtaş: Mersin’deki saldırıyı kınıyorum; demokratik siyasette ısrarcı olun

TIKLAYIN – Selahattin Demirtaş: ‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz’ tabiri yanlış anlaşılmaya fazlaca müsait bir tabirdi; bu ve gibisi birtakım konuşmaları daha dikkatli yapmalıydım

TIKLAYIN – Murat Sabuncu yazdı: PKK açıklamasında isim vermeden Demirtaş ve HDP’ye gönderme…