“Normal eşcinseller değil”, “Hitler gibi konuşuyorsunuz”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Eşcinsel bir erkek olarak normalliği temsil etmiyor.” Birliğin 2024 Avrupa seçimlerinde adayı olan General Roberto Vannacci, Alessandro Zan'a şöyle sesleniyor:, Rete4'teki Quarta Repubblica sırasında Demokrat Parti'nin temsilcisi. Zan, “Anayasanın dışında şeyler söylüyorsunuz” diye yanıtladı. Vannacci ise buna karşı çıkıyor: “Eşcinsel olanlarla olmayanlar arasında haklar açısından hiçbir fark yok. Sadece normal olmayanın normlara girmediğini söylüyorum. Senin istisnai olduğunu söyleseydim derdim. Aynı şey. Eşcinsel olan Lei Zan'ın yazdıklarının hiçbirini geri çekmedim, istatistiksel bir gerçek değil”. Bir “Nazi”nin sözleri, Zan'ın yorumu: “Hitler, eşcinsellerin normal olmadığını söyledi”.

Vannacci ele alınan başka bir konuya odaklanıyor Geçmişte tartışmalara yol açan açıklamalarda bulunmuştu: “Tek düşünce bizi kelimelerin anlamlarını değiştirmeye yöneltti. Renkli bir kişinin İtalyan olmadığını söylemiyorum, onun bedensel özelliklerinin İtalyanlığı temsil ettiğini söylüyorum.” Kuzey Ligi adayının Avrupa seçimlerindeki rolü göz önüne alındığında, “Bunlar silahlı kuvvetleri lekeleyen çok ciddi sözlerdir”. Zan, “Ayrımcılık yapıyorsunuz, nefreti körükliyorsunuz” diyor.

Bu nedenle general için Yarbay Gianfranco Paglia ile de bir sosyal görüşme, Savunma Bakanı Guido Crosetto'nun danışmanı. Rete4'teki 'Zona Bianca' adlı TV programında Paglia, Vannacci'nin kitabıyla ilgili hayal kırıklığını dile getirerek generalin düşüncelerinin Savunma'nın düşünceleri olmadığını iddia etti. Vannacci'nin yanıtı sosyal medya üzerinden geldi: “Televizyonu izlemedim ama kendime bir soru soruyorum: Üniformalı konuşarak kişisel görüşünüzü mü yoksa ait olduğunuz kurumun görüşünü mü ifade ediyorsunuz? Bir kitap yazdığım için neden ben? Boş zamanlarımda kişisel kapasitemde, yazar ile onun ait olduğu kuruma ifade ettiği fikirler arasındaki ilişkiyi uyandırdığım için de suçlandım ve açığa alındım. tava!”.

Ayrıca okuyun