Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin İnsan Dolandırıyor!

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Ünlü Youtuber ve kripto traderı Ben Armstrong, altcoin projesi Celsius ve CEO’suna dava açıyor. Detaylar içini bizi takip etmeye devam ediniz.

Ben Armstrong, Celsius’a dava açıyor

Son birkaç gün ortasında, Celsius Network kripto ekosisteminde sert bir darbe yaşadı. Bitcoin’in düşüşü, şirketi tasfiyeyi önlemek için daha fazla DAI borcu almaya zorladı. Artık, en tanınan varlıklardan biri ve yatırımcı Celsius’u mahkemeye çıkarmak için harekete geçti. Bu yüzden, şirket kendi kullanıcı tabanından daha fazla reaksiyonla karşı karşıya.

Bir tweet’te, yatırımcı ve YouTuber Ben Armstrong, Celsius Network ve kurucusu ve CEO’su Alex Mashinsky’ye karşı toplu dava açma sonucunı duyurdu. Şirketin insanları dolandırdığını ve etkilenenler içinde olduğunu argüman ediyor.

Borçları kapatmak için hesap bakiyesi kullanılamıyor

Armstrong’a nazaran, Celsius’taki hesabında borçları ödemek için kâfi para var. Lakin altcoin birebir maksat için onlara daha fazla para göndermesini istiyor. Armstrong, şu açıklamayı yaptı:

Sizden onlara daha fazla para göndermenizi istenmeden, paranızı çekemeyeceğiniz iflas etmiş bir şirket düşünün. Sözün tam manasıyla mantığa meydan okuyor. bu biçimde kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “niçin hesabınızda bulunan para/kripto/stablecoin ile krediyi ödemenize müsaade vermiyorlar?

How Celsius and @Mashinsky are ACTIVELY SCAMMING PEOPLE RIGHT NOW THREAD:

Our account rep at @CelsiusNetwork is @ronald_loh. He told us we had enough money in our account to pay off a loan. But we can’t use money in our account. We HAVE TO SEND CELSIUS MORE MONEY TO PAY IT OFF.

— Ben Armstrong (@Bitboy_Crypto) June 15, 2022

Ben Armstrong: Bu altcoin projesi bizi dolandırıyor!

Kriptokoin.com
haberlerinde de yer verdiğimiz üzere temel olarak, fonları donduruldu. Bu niçinle Armstrong, aslına bakarsanız iflas etmiş bir şirkete daha fazla para göndermekten çekiniyor. Şirketin iflas ettiğini ve hesapta olduğu sav edilen paranın hakikaten orada olmadığını tez ediyor. Bu bağlamda Armstrong, şunları söylüyor:

Harika ve mantıklı bir soru. Sorduğuna sevindim. Büsbütün şaşırtan oldukları içindir. Hesabımızda görünen para aslında orada değil. Kullanamamamızın tek sebebi bu. Orada değil. Ve bu salaklar daha fazlasını göndereceğimizi düşünmeye cüret mi ediyor?

Ben Armstrong’a nazaran bu, kredileri ödemek için kullanıcılardan taze para getirmeye çalışmak için saf bir aldatmaca. Armstrong, şöyleki devam ediyor:

Görüyorsunuz, Ethereum makul bir sayıya ulaştığında tasfiye oluyoruz. Krediye karşı tüm teminatımızı kaybediyoruz. Bu yüzden ceplerini doldurmak için piyasadaki kaygıdan yararlanmaya çalışıyorlar.

Görünüşe göre Celsius, 16.500 dolar BTC fiyatıyla en büyük durumları için tasfiyeye sahip. Armstrong, tasfiyenin yakında gerçekleşeceği görüşünde. Armstrong, şunları söylüyor:

İflasa hakikat giderken. Kusur yapma, bu noktada oyunlarını gördüğüme nazaran, en büyük durumlarının BTC için yaklaşık 16.500 dolardan tasfiye edilmesi yalnızca an problemi. Bu geliyor. Bunu biliyorlar. Bu yaklaştıkça, tüm durakları çekiyorlar.

Ben Armstrong’un altcoin projesine karşı davası dayanak buldu

Birkaç gün evvel, Celsius tüm para çekme, takas ve transferlerin durdurulduğunu duyurdu. Armstrong’a nazaran, bu bir aldatmaca. Zira sözün tam manasıyla insanların parasını rehin tutuyorlar.

Ben Armstrong’un toplu dava açma sonucu, kripto piyasasında bunun yanlışsız karar olduğunu düşünen biroldukça bireyde yankı buldu. Aslında, Armstrong, davasının yanı sıra ABD SEC üzere öbür ilgili makamlar tarafınca alınan önlemlerin, Celsius’u ve CEO’sunu kabahatlerinden dolayı cezalandırmayı başaracağından emin.

You can’t possibly EVER support @CelsiusNetwork or @Mashinsky in any way possible. There’s less than a 1% chance in my opinion he doesn’t face major action from @SECGov. Maybe him and @GaryGensler can do prison time together https://t.co/52Xm77VHJz

— Ben Armstrong (@Bitboy_Crypto) June 15, 2022