Meral Akşener: Arkadaş ben neyim ya; ben hangisiyim karar verin!

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul’daki birtakım ilçelerde esnaf ve vatandaşlarla bir ortaya geldi. Akşener, “Karşınızda duran bu hanımı yıllardir bu bölge tanır. Yahu Zeytinburnu’nun orta yerinde ben PKK’lıyım lakin Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde de faili meçhulcuyum. Arkadaş ben neyim ya? Ben hangisiyim karar verin” dedi.

Ziyaretleri kapsamında Zeytinburnu’nda esnaf ziyaretlerini sürdüren Akşener, burada yaptığı konuşmada, uzun bir müddetnin akabinde Zeytinburnu’nda olduğu için memnunluk duyduğunu söylemiş oldu.

“Şuculuk-buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz”

Milletvekili olduğu periyotlarda de dükkanları gezdiğini lisana getiren Akşener, “2,5 yıldır dükkan dükkan, esnaf esnaf, ilçe ilçe, vilayet il geziyorum. Pandemidilk evvel başladık, daha sonra devam ettirdik. Bu ülkede nitekim vatandaşların, milletimizin, esnafın, atanamayan öğretmenin, EYT’linin, atanamayan gençlerin, ‘Akşama hangi yemeği pişireceğim?’ diyen annenin, yurt sorunu çeken öğrencilerin, kiraların uçup gittiği İstanbul’da ve Türkiye’de kiracıların, kaygıların konuşulmadığı, buna karşılık şuculuk-buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren bir lisanla siyaset yapılıyor.

Günü geldiğinde oylarınızı vereceksiniz amenna. Burada şüphesiz hepimizi tartın ve bu tartıyı ‘Hangi parti, hangi siyasetçi bizim kederimizle ilgilenir, hangi tahlilleri oluşturuyor, hangi tahlil daha iyi’ üzerinden tartın ve ona nazaran oyunuzu verin lakin şuculuk-buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz”
diye konuştu.

“Hangisiyim karar verin”

Ziyaretleri sırasında annelerle ve esnafla konuştuğunu kaydeden Akşener, “Çocuğunun tableti var mı diye sorduğum insanların büyük çoğunluğu sokakta, o ilkokuldaki çocuğun tableti yok. İki sene EBA’ya girildi. AK Partili belediyeler tablet dağıttılar. O tabletler yandaşlara, tanıdığı olana gitti. Karşınızda duran bu bayanı yıllardir bu bölge tanır. Yahu Zeytinburnu’nun orta yerinde ben PKK’lıyım lakin Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde de faili meçhulcuyum. Arkadaş ben neyim ya? Ben hangisiyim karar verin” ifadelerini kullandı.

“En düşük emekli maaşı minimum fiyat kadar olsun dedik”

Akşener, yüksek puan almasına karşın atanamayan gençleri ve mülakat sisteminin olumsuzluklarını konuşmaya devam edeceklerini söylemiş oldu.

En düşük emekli maaşının 3 bin 500 lira olduğunu belirten Akşener, “oysa biz dedik ki en düşük emekli maaşı taban fiyat kadar olsun. Taban fiyat de bir daha güncellensin. Soruyorum, bu dükkanların ortasında minimum fiyatla çalışanlara. Konutu kira olanın geçinmesi mümkün mü? 3 bin liralık kiralar olmuş 6 bin lira” biçiminde konuştu.