Meloni ve yüzü Oda'da örtülüyor, fotoğraf Wall Street Journal'da çıkıyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Fotoğraf Wall Street Journal'ın ön sayfasına bile çıktıktan sonra, başbakan Giorgia Meloni 'davaya' sosyal medya aracılığıyla müdahale ediyor: “Başbakan Instagram'da, Yeşiller lideri Bonelli'nin Meclis'te bana hitaben söylediği söz üzerine, çeşitli muhalefet üyelerinin tepkisini fark ettim: 'Bakmayın' “Rahatsız edici bir bakışla bana” diye cevap verdim, meslektaşımda endişe yaratmamak için yüzümü kapatarak ironik bir şekilde yanıt verdim. “Rahatsız edici bakışla” ne demek istediğini bilmiyorum ama meslektaşımdan ve bu duruma müdahale edebilecek herkesten özür dilerim. Muhtemelen korkutulmuş hissedebilirsiniz”, Başbakan'ın sözleri.

Bonelli: “Korktum mu? Hayır, kurumsal duruşu olmayan sizsiniz”

“Korktum mu? Hayır. Sorun özür bile değil, mesele şu ki, başbakan odaya geldiğinde başbakan gibi hareket etmeli ve sahip olmadığı kurumsal bir duruşa sahip olmalı. Dün oda Ciddi, ciddi konulardan, Gazze trajedisinden bahsediyordum ve başbakanın açıkçası sinir bozucu yüz ifadesi hiçbir parlamento salonunda, Avrupa'da ve dünyada göremeyeceğiniz bir şey.. İlgili konular hakkında konuşurken yüz buruşturma, şakalar, bakışlar… hayır. Katılabilir veya katılmayabilirsiniz ama dinlersiniz, sonra yanıt verirsiniz. Ancak ben korkmuyorum, bugüne kadar kimseden korkmadım ama sizi Meclis'e geldiğinizde kurumsal bir duruş sergilemeye davet ediyorum.” Angelo Bonelli, Başbakan'ın AdnKronos'a yaptığı paylaşıma böyle yorum yaptı.

Ayrıca okuyun