Lombardiya, 2000’den sonra doğan Bölge Yarışması adayları

Urfalı

Global Mod
Global Mod
14 aday var bölgesel yarışmalar dan Lombardiya, 2000’den sonra doğmuş. Tüm taraflar onları aday gösterdi: çok genç, pandemi yıllarında doğan ve şimdi meydanlarda, pazarlarda ve küçük Lombard belediyelerinde devam eden siyasi bağlılık. Çünkü “biz” doğruysa genç Her zaman sosyal medyadayız”, siyaset hala eski moda bir şekilde yapılmalı, soruları yanıtlamalı ve bazen seçmenlerin eleştirilerini de almalıdır. En genç olan Andrea Santorino, Bergamo’da Forza Italia ile yarışıyor, son olarak 19 yaşına girdi 22 Aralık. Tek aday o değil. Pirellone 2003 doğumlu. Çağdaşı ve liste arkadaşı Andrew ManiscalcoMilano’da Forza Italia tarafından dağıtıldı.

Geçen 8 Aralık’ta on dokuz yaşında olan Maniscalco, kendisini “çok liberal” ve “siyaset konusunda her zaman tutkulu” olarak tanımlıyor. Genç yaşına rağmen, Adnkronos’a “arkasında zaten biraz özel bir hikaye olduğunu söylüyor: 15-16 yaşımdan önce Renzi’ye çok yakındım, Leopolda’ya ve Italia Viva’nın ilk ulusal meclisine katıldım”. Ancak daha sonra 2020’de Forza Italia’ya geçiş, “çünkü – açıklıyor – bölgede var olan ve insanlara yakın bir partiye ihtiyaç duydum”. Ve sonra, “Renzi’nin itibarı devam etse” bile, Berlusconi – Andrea’nın geçen 25 Eylül’deki oylamadan sonra birlikte bir fotoğrafını sakladığı – çekiciliğini çok gençlere bile gösteriyor. TikTok hilesinin gösterdiği gibi, “Arkadaşlarımla yaptığım konuşmalarda ve internette her zaman var, neredeyse bir kült figür, hükümet açısından bir şampiyon ve rızayı ele geçirmede bir sihirbaz”, “TikTok hilesi: birçok politikacı var. , ama kimse Berlusconi’nin başarısına sahip değil”.

2000’den sonra doğan adayların katıldığı ancak kampanya yapmak için kullanmadığı TikTok. “Benim en sevdiğim sosyal ağ, özellikle pazarlarda dolaşmak” diyen Maniscalco, “benim siyasi tarafımdan olmasa da” ailesinin oyununa da güvenen Maniscalco, “Yaşlıları etkiliyorum” diyor. Bölge Yarışmacıları ayrı bir oy kullanabilir.

Taraflar farklı ama aynı ‘politika’ sosyal ağların seçim kampanyasında kullanılması konusunda da Defne Sagratiüç adaydan biri 2000’den sonra doğmuş Alleanza Verdi-Sinistra (Avs) listesinde Monza’da sıraya girdi (diğerleri yirmi yaşındaki Marco Donadel ve on dokuz yaşındaki Alessia Arcaini). 8 Eylül 2022’de Statale di Milano’da yirmi yaşında olan Sagrati, şimdiden ikinci seçim kampanyasında: Aslında geçen yıl, solcu bir sivil ve çevreci listeyle Monza Belediye seçimlerine katıldı .

Politik tutkusu salgınla birlikte yükseldi, klasik bir lise öğrencisi kendini “herkes gibi evde kilitli” bulduğunda. Sagrati, Adnkronos’a, “Kim bunu çok kötü yaşadı. Ve olan her şeyin önünde, hareketsiz durmak ve hiçbir şey yapmamak çok sinir bozucuydu, beni çıldırttı” diyor. Bu nedenle, o zamanlar okulun önünde ders alarak ve bugün Lombardiya Bölge Konseyi’ne aday olarak devam eden çalışma hakkına olan bağlılığı.

Dafne, “Zor bir seçim, çünkü meydanda gösteri yapıp sonra orada kaybolup giden, kurumlara girmeye hazır olmayan, hazırlıksız gençler klişesi var” diyor Dafne, “yaşında başvurmak” yirmide gerçekten çok korkutucu ama Monza kulübünün arkadaşlarının (İtalyan Solu ve UGS gençliği, ed) desteği sayesinde bu korkuyu yapıcı bir şeye kanalize etmeyi başardım ve bu sorumluluğu üstlenmeye karar verdim” .

Bunun yerine, sadece 19 yaşında bölgesel seçimlere başvurmaktan “kesinlikle korkmadığını” garanti ediyor. Andrew La Manna, Monza’da Letizia Moratti’nin vatandaşlık listesinde yer aldı. La Manna, Adnkronos’a “Bana kalırsa sıfır tereddüt. Bunu büyük bir olasılık olarak görüyorum ve bana teklif edilir edilmez hemen kabul ettim, bir an bile düşünmeden,” diyor. adaylığının tam olarak “benim yaşımdaki gençleri, bizim için de temel olan bir dünyaya yaklaştırma” duygusuna sahip olduğunu, çünkü iyi ya da kötü gelecek, sadece yaş olarak bile olsa bizimdir. şimdi ellerimizi bu dünyaya koymak için, hayatlarımızı daha iyiye doğru değiştirebileceğiz”. İlk tökezleme, adaylığı kabul etme anında, Andrea’nın kendisini giriş tarihinin altında ’19…’ yazan önceden derlenmiş bir formla karşı karşıya bulduğunda geldi. “2000 yılında doğan erkeklerin olduğunu tahmin etmiyorlar. ’19’un üzerini çizip ‘2003’ yazmak zorunda kaldım” diyor. La Manna için “minimal” ama önemli bir rahatsızlık: “Sadece 2000 doğumlu bir çocuğun aday olabileceğini düşünmemek, gençlerin siyasette nasıl hiç görülmediğini, diğer tarafta kimin olduğunu anlamamızı sağlıyor. karşılığında bu dünyayla hiç ilgilenmiyorlar”. Bunun yerine “Letizia Moratti gençlere büyük ilgi duyuyor, bize önem vermek istiyor, çünkü Lombardiya’da bize yeterince değer verilmediğini anlıyor”, adaylığıyla gençleri almayı başardığını söyleyen 19 yaşındaki oyuncunun altını çiziyor. hatta “Bölge yarışmasıyla daha az ilgilenen arkadaşlar bile ilgileniyorlardı. Bir akranlarının tüm bunları yapabileceğini asla hayal edemezlerdi. Şaşırdılar ama olumlu. Ve onlar da imkanları olsa başvururlardı”.