Kamu yararına hareket eden aşılar hakkında

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Roma bakanlar mahkemesi Eski Sağlık Bakanı Roberto Speranza'ya açılan son dava da kapandı aşı kampanyasıyla ilgili bazı şikayetler üzerine açıldı”. Bu, eski Sağlık Bakanı Roberto Speranza'nın avukatı avukat Danilo Leva tarafından yapılan basın açıklamasıyla duyuruldu.

“Kararda, savcılığın görevden alınma talebinde daha önce belirtilenler doğrultusunda – avukatın altını çiziyor – Speranza'nın yalnızca kamu çıkarını ve vatandaşların sağlık hakkını savunmayı amaçlayan davranışının doğruluğu kabul ediliyor.”

Eski bakan: “Bana karşı nefret kampanyası”

“'Roberto Speranza, kurumsal yetkileri dahilinde, yalnızca halkın kolektif sağlığını korumak amacıyla hareket etti ve hiçbir zaman bireysel amaçlarla, özellikle de kötü niyetli amaçlarla hareket etmedi.'. Roma Bakanlar Mahkemesi, halen açık olan son davayı bu sözlerle kapattı. bana karşı. Her zaman gerçeğin ortaya çıkacağına inandım. Çok zor bir durumda – Facebook'ta Roberto Speranza yazıyor – İnsanların hayatlarını kurtarmak için her şeyimi verdim, bilimsel topluluğun göstergelerini takip ederek. Bu, Anayasa'ya göre Sağlık Bakanı olarak yemin etmiş biri için olması gerektiği gibi benim özel önceliğimdi.”

“Bazı zor günler yaşadım, hatta Bazı medya kuruluşlarının körüklediği, halen devam eden gerçek bir nefret kampanyası. Ancak bugün, desteklerini bana hissettiren birçok kişiye kalbimin derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum.”