Italia Viva ile ittifak, Pizzarotti +Europa'dan ayrılıyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“More Europe'tan ayrılıyorum! Sevgili dostlar ve seyahat arkadaşlarım, kararımın hassasiyetinin ve öneminin bilincinde olarak size ağır bir yürekle hitap ediyorum. Bu zor bir mesaj ve kendimi yazarken bulacağımı düşünmediğim bir mesaj. çünkü bu, yalnızca bizim maceramızı yaşamış olanların tam olarak anlayabileceği duygusal bir ağırlığı da beraberinde getiriyor.” Gibi Federico Pizzarotti, Più Europa'ya veda ettiğini Facebook üzerinden duyurdu.

“Bireysel hak ve özgürlükler için verilen tarihi mücadeleler ve yıllar içinde birlikte yürütülen girişimler sonucunda yapılan bir seçim olan +Europa'ya girişimim, başından beri, partiyi bölgelerde büyütmek ve temalar eklemek amacındaydı. girişimler ve yeni niyetler. Ancak son zamanlarda sekreterimizin aldığı, benim de kabul edemediğim ve isteksizce destekleyemediğim bir dizi seçim ve yönlendirmeye tanık oldum. Son kararların sadece fikirlerimizin özünden sapmadığını hissediyorum. kurucu ilkeler, ancak aynı zamanda hepimizin uğruna çalıştığımız ve uğruna sayısız saatler süren bağlılık ve tutkuyu feda ettiğimiz projeyi tamamen bozma riskiyle de karşı karşıyayız”.

“Benim için anormal olan Italia Viva ile olan bu ittifak, Più Europa girişimini, Cuffaro ve adaylarıyla birlikte Yeni DC'nin, Mastella'nın karısının veya Cesaro'nun Campania'daki ağının siyaseti anlama biçimini kirletiyor – pek “Avrupalı” değil siyaset yapma biçimimizden ve asli misyonumuzdan çok uzak, Avrupa meselelerini veya ailelerini merkeze almayan, tek amacı yüzde 4 barajını aşıp birini seçmek olan bir ittifak, bundan sonra unutulmayacak bir ittifak Biraz umutluyuz ama bu, +Europa'nın bugüne kadar temsil ettiği yeniliğe etkili bir şekilde son veriyor.”

“Hareketli tartışmaların ve son derece kişisel bir vicdan muhasebesinin ardından, parti içindeki yolculuğumun burada sona ermesi gerektiği yönünde acı verici bir sonuca vardım. Ayrılma kararı hafife alınmadı, ancak sahip olduğumuz ideallere azami saygı gösterilerek alındı. Birlik ve onlar için savaşmaya devam eden insanlar için. Bu kimseye karşı bir seçim değil, kendime ve beni bu maceraya atılmaya iten değerlere sadık kalmam kişisel bir ihtiyaçtır”, diye altını çiziyor Pizzarotti.

Emma Bonino, “'Kültür olmadan siyaset olmaz, aksi takdirde sadece bir yönetim kurulu olur. Siyasette artık idealleri öne sürmek söz konusu değil' dedi ve benim için bu 'amaç listesi'nin filtrelenmemiş yorumu tam da budur. sadece bir yönetim kuruludur. Seçilmek dışında bir niyet birliğinin olmadığı, farklı Avrupalı ailelere mensup tebaaların bulunduğu, liberalleri zayıflatan bir durumdur. Devrimler, çıkar için kurulmuş sendikalardan değil, ortak ideallerden başlar ve ümitsizdir.” .

“Parti başkanının güvence altına aldığı rahat adaylığı, risk almadan değil, yanımda olmasını istemediğim yol arkadaşlarımın utancına uğramadan inanabileceğim bağımsız bir yola girmek için bırakıyorum. Partinin kendisini bulabileceği umuduyla ayrılıyorum. pusulası yine moral ve beni bir araya getiren yola geri dönüyorum.Yollarımız ayrılsa bile, bu yıllarda öğrendiğim dersleri ve doğan sevgileri her zaman yanımda taşıyarak, ortak davalarımız uğruna başka yollarla mücadele etmeye devam edeceğim.Ben Daha adil bir dünya için olan bağlılığımın hiçbir zaman sönmeyeceğinin sözünü vererek size iyi şanslar diliyorum. Paylaşılan zaman ve yaşanan savaşlar için her zaman minnettar olacağım. Umarım bir gün yollarımız daha iyi bir himaye altında tekrar kesişir. ”

Pizzarotti harekete geçiyor

Carlo Calenda, Pizzarotti ve Falasca ile Oda'da düzenlediği basın toplantısında, “Azione'nin yegane amacı en iyi listeleri sunmaktır. Şu ana kadar yetkin kişileri aday gösterdik. Bugün Federico Pizzarotti ve Piercamillo Falasca eklendi”, diye duyurdu.

Pizzarotti şöyle açıkladı: “Bugün, 'Biz Avrupalıyız' Eylem manifestosuna bağlı kalıyoruz. Amacım, belediye başkanı olarak bildiğim bir bölge olan Kuzey Doğu'da seçim yapmak. Çoğu kişi bu seçimi paylaşmayacak, ancak fikirler ve tutarlılık başarısız olamaz”, diye açıkladı Pizzarotti . Pizzarotti'nin yanı sıra Più Europa'nın sekreter yardımcısı da istifa etti ve diğerlerinin de onu takip edeceğini açıkladı: “Bir sonraki kongrede en az 1.300 kişi ve en az 40 yönetici parti üyeliğini yenilemeyecek”.