“İstifa mı? Çalışan olduğunu bilmiyordum”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Annunziata’yı bir ömür boyu tanıyorum, Rai’den ayrıldığı için üzgünüm ama onun bir Rai çalışanı olduğunu bile bilmiyordum. Ayrıldığından öğrendim”. Trento Ekonomi Festivali’nin oturum aralarında savunma bakanı Guido Crosetto, Lucia Annunziata’nın Rai’den istifasıyla ilgili bir soruyu yanıtladı. Gazeteci, CEO Roberto Sergio, genel müdür Giampaolo Rossi ve Rai Insight’ın yeni direktörü Paolo Corsini’ye bir mektup gönderdi.

TEPKİLER

Rai başkanı, “Lucia Annunziata’nın Rai’den istifası kamu hizmeti için ciddi bir kaybı temsil ediyor. Seslerin çoğulluğu her zaman Rai’nin güçlü yönlerinden birini temsil etti ve böylesine yetkili bir gazeteciyi kaybetmek kesinlikle bilgi ve vatandaşlar için bir tükenmedir”, diyor. Denetleme Komisyonu Barbara Floridia.

“Devlet hakkının gelmesi Rai 3’ün tasfiyesine yol açtı. Bu, her yeri işgal etme saplantısıyla yaşayan ve kamu hizmetinin geleceği sorununu dikkate almayan bir iktidar yönetim biçiminin sonucudur. Rai Denetleme Komisyonu’ndaki Demokrat Parti’nin grup lideri Stefano Graziano, Fabio Fazio ve Lucia Annunziata kalibresindeki iki profesyonelin vedalarından sonra Rai, daha da zayıf ve politik olarak daha uyumlu bir kültürel üründür” diyor.

“Lucia Annunziata’nın Rai’den vedası, radyo ve televizyon kamu hizmeti için ciddi bir kayıptır. Fazio’dan sonra ciddi ve yetkin bir profesyonel bile, çok az şüphe bırakan bir müdahale yönteminden şikayet ederek ülkenin en büyük kültür şirketinden ayrılır. Gazetelerin ve türlerin yönetimine ‘TeleMeloni’ başlıyor. Premier Lig ve yandaşları için tasarlanan, anın çoğuna giderek daha fazla rehin olan ve çoğulculuğa pek dikkat etmeyen bir Rai “, Angelo Bonelli ve Peppe De Cristofaro’nun sözleri Alliance Verdi e Sinistra , Rai Denetleme Komisyonu üyeleri.