Hürriyet müellifi Ergin: Şenlikleri dolduran insanların, hayat biçimlerine sahip çıkma kararlılıkları nihayetinde baskın çıkacak

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hürriyet yazarı Sedat Ergin, son periyotta bir epeyce konserin ve şenliğin yasaklanmasına ait olarak, “Kesilen, aslında hayat sevincimizdir” yorumunu yaptı.

Yasaklamaların “sanat özgürlüğü alanında sorunlu bir başlık olduğunu” tabir eden Ergin, şu biçimde devam etti:

“Türkiye’de misal etkinlikler iptal edilince, gençlerimizin rock şenliklerini izleyebilmek için artık Avrupa ülkelerine mi gitmeleri gerekiyor?

Bu üzere yasaklamalar, bütün kamuoyu yoklamalarının da işaret ettiği üzere ergenlerde giderek yükselmekte olan yurtdışına göç etme arayışlarını daha da güçlendirmeyecek midir?

Ben şahsen Türkiye’nin bu üzere zorlamaları taşımayacağını ve getirilen yasakları bir biçimde aşacağını düşünüyorum. O şenlikleri dolduran insanların kendi hayat usullerine sahip çıkma kararlılıkları nihayetinde baskın çıkacaktır.

İnanıyorum ki eninde sonunda rock şenliklerinin sahneleri kurulacak, müzik aletleri kutularından çıkartılacak, sanatkarlarımız sahneye çıkacak, amfiler açılacak ve müzik en özgür haliyle gökyüzüne yanlışsız yükselecektir…”

TIKLAYIN – Zeytinli Rock Şenliği’ne kaymakam engeli