Hürriyet müellifi Çekirge: Berat Albayrak’ın hakkı teslim edilmeli

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hürriyet gazetesi muharriri Fatih Çekirge, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda istifa eden, bir periyot Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nı nazaranvini üstüne alan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a ait olarak, “Berat Bey’i, çeşitli niçinlerle eleştirenleri bilmem. Benim bildiğim işte bu sihirli soru ve Türkiye gerçeğidir… Güç kuşatmasındaki zincirlerin kırılmasıdır. Bu niçinle Berat Albayrak’ın hakkı teslim edilmelidir.” niyetini lisana getirdi.

Çekirge yazısında, “Ve 21 Ağustos 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan muştuyu verdi: “Karadeniz’de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi bulundu. 2023’te Karadeniz gazı milletin kullanmasına açılacaktır.” Müjdeli haberin verildiği günün ertesinde Berat Bey’le bir telefon konuşması yapmıştık… Sormuştum: ‘Haberi birinci aldığınız anda ne hissettiniz?’ Heyecan katsayısı yüksek bir sesle şu biçimde demişti: ‘O an yalnızca şükrettim. Bir milletin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için muazzam bir keşiftir bu. Çok şükür…’Evet arkadaşlar… Berat Albayrak ve Fatih Dönmez elbette Erdoğan’ın dayanağıyla Türkiye’nin geleceği için tarihi bir iş yapmışlardır. Berat Bey’i, çeşitli niçinlerle eleştirenleri bilmem. Benim bildiğim işte bu sihirli soru ve Türkiye gerçeğidir… Güç kuşatmasındaki zincirlerin kırılmasıdır. Bu niçinle Berat Albayrak’ın hakkı teslim edilmelidir. Pekala o gemiler alınmasaydı ne mi olurdu?İşte karşılığı… Hatırlayın. Bir periyot Doğu Akdeniz’de büyük bir tansiyon yaşanmıştı. Savaş gemileri burun buruna geliyor. Bir Fransız savaş gemisini Türk savaş gemisi gövdesiyle uzaklaştırıyordu Şayet bugün Türkiye’nin kendi sondaj gemileri olmasa, hangi ülke ya da dev şirket Türkiye için sondaj yapardı?.” sözünü kullandı.