Hükümet, Tajani’ye en az iki tehdit mektubu: anarşist yol izleniyor

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Dün Farnesina’ya teslim edilen, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani’ye yönelik ölüm tehditleri içeren en az iki mektup var. Öğrenilenlere göre müfettişler bir dizi soruşturma yürütüyor ve anarşist izini sürüyor. Aslında mektuplar, başbakan yardımcısının ifade ettiği anti-anarşist pozisyonlara atıfta bulunuyordu. Bu arada, Dışişleri Bakanı’nın koruma önlemleri zaten güçlendirildi.

Ayrıca oku

“İlk kez değil (tehditler geldi – ed). Roma’daki Palazzo dei Congressi’deki CIA konferansına girmeden önce gazetecilere verdiği demeçte Tajani, düzenin güçleri bununla ilgilenecek, onlar tarafından garanti edildiğini hissediyorum. Tehditlerin kaynağı konusunda bakan şu yanıtı veriyor: “Bilmiyorum. Polisle konuşmalısın. Ne yapacaklarını görüyorlar.” “Bakanlığa gelen tehdit mektupları – daha önce demişti – Öldürmekle tehdit ettikleri için korkutulması söz konusu değil. Mektubu kimin gönderdiğini bilmiyorum, polis bununla ilgileniyor ama Farnesina’da anarşistlerin tehditlerinden sonra güvenlik önlemleri çoktan artırıldı. Büyük bir sükunetle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Edinilen bilgiye göre İçişleri Bakanı Matteo Piantedosi başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı Antonio Tajani’yi, alınan tehditler nedeniyle kendisiyle tam dayanışma içinde olduğunu ifade etmek için aradı.

“Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani’ye, maruz kalınan çok ciddi tehditler nedeniyle dayanışma ve yakınlık duygularıyla hitap etmek istiyorum. Bu korkakça ve alçakça eylemi en derin şekilde kınıyorum. Sorumlularının bulunmasını temenni ediyorum.” Derhal tespit edildi”, Temsilciler Meclisi başkanı Lorenzo Fontana ilan etti.

“Bakan Tajani ile tam dayanışma ve yakınlık. Bir Cumhuriyet bakanına yönelik tehditler kabul edilemez, ağza alınmayacak ve utanç vericidir. Hükümet, bu şiddet yanlısı aşırılık yanlılarının gözünü korkutmasına izin vermeyecektir. Umarım tüm siyasi güçler oybirliğiyle bunu kınar.” Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakan Yardımcısı Edmondo Cirielli. Cirielli, “Umarım bu suçlular, yetkili adli makamlar tarafından hızla tespit edilir ve cezalandırılır” dedi. Bakan yardımcısı, “Parlamento dışı solun, halk tarafından demokratik olarak seçilmiş sağ merkezli bir hükümetin tam meşruiyetini kabul edemediği için doğrudan veya dolaylı olarak kışkırtmaya devam ettiği dayanılmaz bir ideolojik nefret ortamı” diye sözlerini tamamladı.

“Benim ve Meclis’teki tüm Forza Italia grubunun adına, aldığı çok ciddi tehditler içeren mektup için Bakan Tajani’ye dayanışma ve yakınlığımı ifade ediyorum. Amalar olmadan kınanacak kabul edilemez bir olay. Ne yazık ki, biz kin ve şiddetin ürkütücü sarmalıyla çok tehlikeli bir iklimde yaşamak. Antonio’nun yılmayacağından ve onu her zaman ayrıcalıklı kılan tutku ve kararlılıkla ülkenin iyiliği için çalışmaya devam edeceğinden eminim” dedi. Alexander Cattaneo, Forza Italia milletvekillerinin başkanı. İtalya’nın Kardeşleri’nin Meclis’teki grup lideri Tommaso Foti, “Utanç verici tehditlere maruz kalan başka bir hükümet üyesi olan Bakan Antonio Tajani ile dayanışma. Merkez sağın iyi yönetişim eyleminde kimsenin gözünü korkutmak yok”, diye yazıyor. Twitter’dan.

“Orada Lig Bakan Tajani ile dayanışma ve yakınlık ifade ediyor. Bakana gönderilen utanç verici ve korkakça ölüm tehditleri, merkez sağ hükümetin doğru yönde çalıştığını teyit ediyor. Lega Meclisi ve Senatosu grup liderleri Riccardo Molinari ve Massimiliano Romeo, gönderenlerin yakında belirleneceğini umuyoruz ve tüm siyasi güçleri ülkenin iyiliği için seslerini kısmaya davet ediyoruz” dedi.