Hükümet, Meloni: “Uçurumdan bahseden İtalya var ama veriler buna karşı çıkıyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Gerekeni yapacağız ve neden yapabileceğimizi biliyor musunuz? Çünkü bizim patronumuz yok. Sadece İtalyanlara hesap vermek zorundayız”. Böylece başbakan Giorgia Meloni, başkan Attilio Fontana’nın girişimiyle Milano’daki Teatro Dal Verme’deki konuşmasını kapatıyor.

“Başkalarının ne dediği bizi ilgilendirmiyor. Burada iki İtalya ile karşı karşıyayız, biri felaketi, uçurumu, düşüşü anlatıyor… Ve biliyorum… Ama bir de başka bir İtalya var, o İtalya. Verilerden okudum – ve sessizce söylüyorum ama geçen 22 Ekim’den beri spread düştü, borsa 20 puan kazandı, GSYİH tahminleri -0,2’den +06’ya çıktı, düşüş görmeye başlıyoruz İçinde “Enflasyon, belki bir durgunluk olmayabilir dediğini duyalım. Bunun hükümet sayesinde olduğunu söylemiyorum, vatandaşların iyimserliği sayesinde oluyor. 11 ve 12 Şubat’taki oylamalarla bize gerçek İtalya’nın ne olduğunu söyleyin”.

“Bu gece bildirdiğimiz şey, bazılarının görmek istemeyeceği bir gerçektir. Sadece birlik ve bütünlük içinde ve rolümüzün bilincinde olarak yönettiğimiz için değil, aynı zamanda önümüzdeki 5 yıl boyunca çok az okumaya devam edeceğimiz için.”

Meloni’ye göre hükümet, “uzun bir ufka sahip olduğu için yapısal yanıtlar sağlıyor, İtalya’nın son yıllarda sahip olmadığı şey. Yürütücünün büyük hızı ve somut olma yeteneği”, “koalisyonun kompakt ve ortak bir vizyona sahip olduğunu gösteriyor. Bu çünkü hükümete gittiğimizde İtalyanların talep ettiği programı uygulamaya gidiyoruz. Ve biz de bunu yapıyoruz”.

faturalar – “Gaz faturası %34,2 düşecek: bu, hükümetin sonuçlarının somut olduğunu gösteriyor” diyor ve “gaz kapağında verilen savaşın kazanıldığını” iddia ediyor.

Sondajda “gazımız var ve gerekirse alırız çünkü gerekirse işler yapılır”.

ADALET REFORMU – “Yargıda reform yapacağız, böylece yasanın kesinliği, aynı zamanda cezanın kesinliği de teyit edilecek, çünkü bu ülkede hata yapanların gerektiği gibi ödemeleri doğru”.

ÖZERKLİK – “Ciddi reformlara ihtiyaç var ve bunları yapmaya başladık. Liyakat ilkesine dayalı bir başka kural olan farklılaştırılmış özerklik çerçevesini onayladığım için mutluyum. İlke, birini alıp başkasına vermek değil, demek ki başarılı olursan sana idare etmen için başka konular vermeyi düşüneceğim. Bunu şikayet edip de Avrupa fonlarının %70’ini harcamamış olan valilere söylemek istiyorum”.

AVRUPA – “Dünyada ve Avrupa’da izole olacağımızı söylediler, ama bakın… Bence bu ulusun sahip olduğu en iyi dışişleri bakanının adı Silvio Berlusconi”. “‘Meloni’li İtalya uluslararası tecrit edilecek’ dediler. ‘Ah Meloni ile konuşacaklar, el sıkışıyorlar’ diyorlar. Avrupa’ya gittim, ‘bana bak, bende yok’ dedim. antenler, yeşil değilim”. Ama asıl soru, İtalya olduğumuzu unutuyoruz, herkesin bize ihtiyacı var.”

EMNİYET – “Yapılabilirdi, yapılabilirdi, yasallık uygulanabilirdi. Tüm dünyaya İtalya’nın artık muz Cumhuriyeti olmadığını anlatmak istiyoruz. Zayıfla güçlü, güçlüyle zayıf olan devlettir.” üzerinde”.

İŞ – “İtalya’da ücretler konusu gerçek bir sorun ve bununla başa çıkmanın tek yolu, %47,5 olan vergilendirmeye müdahale etmektir”.