'Gündem' davası, Candiani Meclis'te: “Hükümet ilgileniyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Parlamentonun bilgilendirilmesi gerektiğine inanıyorum ve her şeyden önce, son günlerde bazı gazetelerin haberlerinde yer alan ve bir İsveç vakfından “bir İtalyan derneğinin” aldığı fonla ilgili bir gazetecilik soruşturması için bildirilen bir olguyla ilgilenmesi gerektiğine inanıyorum. iş adamı Soros'a”. Bu, 2022'de Amerikalı çevreci ve Barack Obama'nın eski seçim gurusu Jessica Shearer ve Demokrat Parti'nin diğer üç üyesi tarafından kurulan ve finanse edilen “Gündem” davası hakkında Meclis'te konuşan Lega Milletvekili Stefano Candiani tarafından söylendi. – son günlerde bir Adnkronos soruşturmasının bildirdiğine göre – iş adamı George Soros'un Açık Toplumu'nun 'başkan yardımcısı' girişimci Daniel Sachs'ın başkanlığını yaptığı İsveçli bir vakıf olan Democracy & Pluralism tarafından 2022 ile 2023 arasında bir milyon avronun üzerinde para aktarıldı.

“Ülkenin demokratik yaşamını etkilemek için İtalyan siyasetine para yatıran bir yabancının veya yabancı bir kuruluşun müdahalesi olduğu gerçeğinin Parlamento'nun kendisini sorgulaması gereken bir konu olduğuna inanıyorum, çünkü bu fonun geldiği mekanizma şu şekildedir: Şeffaf değildir ve açıklığa kavuşturulmalıdır” diyerek hem Copasir'i hem de yürütmeyi sorguya çekti: “Cumhuriyet Güvenlik Komitesi müdahale etmeli ve hükümet konuyla ilgilenmeli çünkü bazı bilgilerin geçmesi kabul edilemez.” Gazetelerde geçiyor ve mermerin üzerinde akan su gibi kalıyor”, diye tamamladı Kuzey Ligi parlamenter.