Futbolcu Veysel Sarı’nın kardeşinden kiracıya darp: Burnunda kırık, kulak etrafında ve yüzünde derin yaralar oluştu

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Beyoğlu’na bağlı Hacımimi Mahallesi’nde yaşayan 33 yaşındaki mühendis İlkem Onur Cengiz, konut sahibinin saldırısına uğradı.Galatasaray’ın da olduğu biroldukça Üstün Lig grubunda forma giyen ünlü futbolcu Veysel Sarı’nın babası Mehmet Sarı’nın kiracısı Cengiz, daireyi boşaltması için aldığı telefonların akabinde Veysel Sarı’nın kardeşi Şaban Sarı tarafınca darp edildi.

Sabah’ta yer alan habere göre, Cengiz’in sene başında 3250 Türk lirası olan dairenin kirası 4 bin liraya çıkarıldı. Cengiz, son üç ayda mesken sahiplerinden tehdit telefonları almaya başladığını söylemiş oldu. Cengiz ,Şaban Sarı’nın kendisini arayarak oturduğu daireyi apart kiralama şirketine kiraya vereceğini söyleyerek boşaltmasını istediğini, küfre maruz kaldığını anlattı.

1 Mayıs akşamı konutunda konuk bulunduğu sırada mukavele kapsamında kullanması kendisine ilişkin olan terasta mesken sahiplerinin eşyalarına müdahale etttiğini gördüğünü söylemiş oldu. Mukaveleyi hatırlatan Cengiz’e arkadaşıyla birlikte saldıran Sarı; “Sen kimin meskenine çöküyorsun lan” diyerek Cengiz’i meskeninin ortasında dışarı çekti ve darp etti.Onur Cengiz, kendi imkânlarıyla gittiği hastanede tedavi altına alındı. Tedavinin akabinde darp raporu alan Cengiz’in burnunda kırık, kulak etrafında ve yüzünde derin yaralar oluştu.

Sarı’dan şikâyetçi olan Cengiz şu tabirleri kullandı:

“Ev sahibim beni kontratlı olan evimden çıkarmak için son 3 aydır baskı yapıyordu. Dün akşam da mesken sahibim Şaban Sarı, yanında getirdiği bir şahısla beni konutumda arkadaşımın önünde darp etti. Beni konuttan çıkmazsam öldüreceğini söyleyerek tehdit etti. Burnumu kırdı, sağ kulağım patladı. Vefatla tehdit ediliyorum. hayatımdan telaş ediyorum.”