Flavio Briatore ve Angelo Bonelli, tam bir çatışma: “Hiçbir işe yaramazsın”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Flavio Briatore ve Angelo Bonelli arasında uzun süreli gidiş gelişler oldu. Yönetici ve milletvekili, deklarasyonlar ve sosyal medya arasındaki tartışmanın baş aktörleri. “İtalya'da Angelo Benelli, Bonelli diye birinin olduğunu keşfettim… Briatore'nin Montecarlo'da ikametgahı olduğunu söyleyerek Twiga'ya saldırıyor: bu çılgınlık. Benim de Kazakistan'da ikametim olabilir, ancak şirket İtalya'daysa, Briatore Instagram videosunda şöyle diyor: “İtalya'da vergi ödeyin. Twiga'da 180 kişi çalışıyor ve siz bunu söylemiyorsunuz. Ciro diyorsunuz ve Twiga'nın para kazandığını söylüyorsunuz: bir düşünün, şirketler para kaybetse ve insanlara iş vermese güzel olurdu. Sevgili Benelli, Bonelli… bir şeyi anlamalısınız: hiçbir işe yaramıyorsunuz” diye ekliyor özellikle Versilia'daki fabrikaya atıfta bulunarak. “Takipçilere bu insanlara oy verilmemesi gerektiğini söylüyorum, onlar faydası yok. Bu insanlar bize mal oluyor, parasını ödüyoruz ve hiçbir işe yaramıyorlar. İstihdam yaratanları eleştiriyorlar. Monte Carlo'da ikamet ettiğimi söyleyen biri, şirketler İtalya'dayken anlamazsınız… Meloni hükümeti iyi gidiyor, iş yaratmaya çalışıyor… Bunlar kaçan bozgunculardır. evden…”.

Bonelli bir notla yanıt veriyor. “Britore, Bratore, belki de Briatore diye biri bana saldırdı ve banyo işletmesi Twiga'da 180 kişiyi çalıştırdığı için hiçbir şey anlamadığımı söyledi. Monte Carlo'da vergi dairesi ne olacak, ne umurumuzda? Görüyorsunuz, anlamadığınız bir şey var Sayın Britore ya da Bratore belki de Briatore, önemli olan 180 kişiyi istihdam edip etmemeniz, işi hoş karşılamanız değil, mesele 10 milyon Euro cironuzun olup olmaması değil”, diye yanıtlıyor parlamenter. “Sorun şu ki Twiga plajı için devlete yılda sadece 20 bin euro ödüyorsunuz, milyonerler için gerçek bir hediye ve biz bunu kabul edilemez buluyoruz” diye ekliyor. “İyi iş çıkaran Meloni hükümetini desteklememiz gerektiğini söylüyorsunuz. Durumu iyi mi? – devam ediyor Bonelli – Meloni hükümeti, son özgür plajları özelleştirip sağlamlaştırmak ve Briatore ve Santanchè'ninkiler de dahil olmak üzere bu yüzme tesislerinin ayrıcalıklarını korumak istiyor. İşte onlar Monte Carlo'da vergi mükellefi olan Fratelli d'Italia'nın yurtseverleri.”