Federici: “Fazzolari ile okuldaki atış dersleri hakkında hiç konuşmadım”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Bazı ulusal gazetelerde yer alan ve Başbakan nezdindeki Devlet Müsteşarı Sayın Giovanbattista Fazzolari’nin okul müfredatına atıcılık derslerinin eklenmesi konusunda benden görüş isteyeceğine dair haberlere istinaden, bu talebimin kabul edildiğini beyan ederim. hiçbir zaman olmadı ve böyle bir teklif de olmadı. Bu nedenle haberler tamamen temelsizdir”. Bu, Başbakanlık ofisinin askeri danışmanı Kolordu Generali Franco Federici tarafından ilan edilen şeydi.

SALVINI – “Fikir bana bu dünyanın dışında geldi, okuduğumda sandalyemden atladım. Fazzolari, bir gazeteye göre, poligonda nasıl ateş edileceğini öğrenmek için okula silah getirmeyi varsaymış olan İtalya’nın Kardeşleri’nin bir politikacısıdır. İnkar etti ve ben ona inanıyorum. Okullara karayolu güvenliği eğitimi getirmek için çalışıyoruz. Pekala, birisi atış poligonuna gitmek isterse, bu çok güzel ve çok asil bir spordur, ancak o zamandan beri okulda 13 yaşında (Rovigo’da) öğretmenlere ateş etmek ve takmak için bir saçma tabancası taşıyanlar var. sosyal medya, gerçek silahları, sahte silahları okullardan kaldıralım, kitapları bırakalım” dedi. Bu, Konsey başkan yardımcısı ve Lig sekreteri Matteo Salvini tarafından Rtl 102.5’te ‘Non stop news’ konuğu tarafından ifade edildi.