Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a müzik yasağı konusunu açmış: Çalışmaya başlayacaklarının kelamını aldım

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Müzikçi Demet Akalın, Dolmabahçe Sarayı’ndaki iftar programında görüştüğü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’dan gece 00.00’dan daha sonra uygulanan müzik yasağının kaldırılmasını rica ettiğini söylemiş oldu. Akalın, Erdoğan’ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u yanına çağırdığını ve çalışmalara başlayacaklarının kelamını aldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlediği iftar programında sanatkarlarla bir ortaya geldi. Konuyla ilgili toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan müzikçi Cenk Eren, “Sayın Cumhurbaşkanımızın iftar davetine katılan pahalı sanatkarlarımız müzik yasağını gündeme getirdiler mi sanki? Bilgilendirirlerse bizleri, şad oluruz.” tabirlerini kullandı.

Davete katılan müzikçi Demet Akalın, bu paylaşıma cevap vererek, “Bilgilendireyim… şüphesiz… Tahminen kimse cüret edememiştir lakin ben tüm müzisyenler ismine rica ettim söylemiş oldum” dedi.

Açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u yanına çağırdığını tabir eden Akalın, “Hatta kendisi Kültür Bakanımızı yanına çağırdı. Çalışmaya başlayacaklarının kelamını aldım… Bekleyeceğiz, hürmetler Cenk Bey” açıklamasını yaptı.