Darbedilen muharrir Ergün Poyraz, Kuşadası Belediye Liderini suçladı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Aydın’ın Kuşadası ilçesinde darbedilen muharrir Ergün Poyraz, kendisine yapılan hücumun ardında Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’in olduğunu ileri sürdü.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesinde ağır bakımdaki tedavisinin akabinde olağan servise alınan Poyraz, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Olay günü konutta otururken kendisine bir telefon geldiğini belirten Poyraz, “Ağabey otomobilin gerisinden çarptık gelip bakar mısın’ dediler. Ben de gittim aşağıya baktım far kırılmış fakat çarpmayla kırılmaya benzemiyor. Zira otomobilde çizik yok. O denli şaşkın şaşkın bakarken birisi yandan, birisi arttan, birisi soldan o denli saldırdı 3 kişi, ben yere düştüğümde otomobille ezmek istediler. İşin en enteresan tarafı beni arayan numara ve oraya gelen araç şirketin çıktı.” diye konuştu.

“Belediyeye bunları sordum”

bir müddetdir Kuşadası Belediyesinde mıcır ihalesini alan bir firmayı araştırdığını aktaran Poyraz, “Açıkçası 750 bin ton mıcır alan bir firmayı araştırıyordum. bu biçimde bir ihalenin olamayacağı epey açık. Hatta 300 gün müddet vermişler firmaya, bugün 500 gün oldu tahminen hala ortada hiç bir şey yok. Mıcır yapılacak olan yere bir tane dahi kompresör gitmemiş. Artı oradaki taşla mıcır yapılmaz, imkansız. ötürüsıyla ben bunları sordum.” tabirlerini kullandı.

Poyraz, daha sonra olay günü de bu firmanın terör örgütüne yakın olarak tanındığını dediğini aktararak, belediyeye ihaleye ait dilekçeyi verdikten daha sonra şirketin sahibinin toplumsal medya üzerinden kendisine ve eşine bildiriler attığını ve sonrasındasında sildiğini savundu. Poyraz, yazdığı dilekçenin ise bu şirketin sahibinin konutunda çıktığını ileri sürdü.

Belediyeden dilekçeyle ilgili rastgele bir yanıt almadığını anlatan Poyraz, “Saldırının ardında katiyetle Ömer Günel ve bu şirket var. Trilyonlarca yolsuzluğa İçişleri Bakanlığının müdahale etmesi gerekiyor diye düşünüyorum.” dedi.

Ne olmuştu?

Ergenekon davasında yargılanan ve bir süre cezaevinde kalan muharrir Ergün Poyraz, 11 Nisan’da Davutlar Mahallesi’ndeki meskeninin önünde darbedilmiş, ambulansla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Emniyetin 12 Nisan’da yaptığı operasyonda olayla ilişkili olduğu bedellendirilen 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden T.B. ve Z.B’nin ilçede faaliyet gösteren bir inşaat firmasının yöneticileri olduğu belirtilmişti. (AA)