“Daha fazla zaman, Fi'nin bile aklını karıştırıyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Hukuk için zor zamanlarFarklılaştırılmış Özerklik Anayasa İşleri Komisyonu'nda görüşülüyor Montecitorio. Muhalefet, “Pagano Komisyonu başkanına göre 29 Nisan için Meclis'e gelişe kadar belirlenen” takvimin gözden geçirilmesi ve uzatılması yönünde çağrıda bulunuyor. Bu nedenle geçen hafta muhalefet parlamento gruplarının başkanları tarafından Daire Başkanı Lorenzo Fontana'ya resmi olarak bir mektup gönderildi ancak bugüne kadar “hiçbir yanıt alamadık. Bu nedenle Komisyon başkanı çalışmayı Komisyon'a göre yürütecek.” Paylaşmadığımız ve itiraz ettiğimiz takvim.” Yani Adnkronos'ta Alfonso Colucci, M5'in yardımcısı ve Montecitorio Anayasa İşleri Komisyonu grup lideri.

Lig'in biraz daha uzatılmış bir takvime onay vereceğini anlıyor musunuz? “Bu konuda hiçbir şey bilmiyorum. Sadece Forza Italia'nın şüphelerini dile getirdiğini biliyorum. Gözlü ve ayrıca Tajaniikincisi sağlık cephesinde. Ve bunun bir içerik kanunu değil de kapsayıcı kanun olduğu göz önüne alındığında, o zaman neden aynı şüpheleri eğitim ve ulaşım gibi diğer konulara da genişletmeyelim diye merak ediyorum. Tajani'ye göre neden örneğin eğitim değil de sağlık hizmetleri sıkıntıya girebiliyor? Çoğunluğun bu hükmün içeriğine ilişkin şüphelerini ifade ettiğinin altını çizmek istiyorum. Sonuçta başkanın kendisi Kavunlar 2014 yılında mevcut bölgelerin kaldırılmasına yönelik bir yasa tasarısı sundu ki bu gerçekten eşsiz bir durum…”.

Ne soruyorsun? “Biz daha fazla bilgi istiyoruz. Vatandaşların temel haklarının kullanılmasına yönelik böylesine önemli ve stratejik bir hükümde zamanlama, esasa ilişkin analiz açısından işlevseldir ve Komisyonda ve Odada konuşmak sadece milletvekillerine değil, ülkeye yöneliktir. Bu nedenle değişiklikleri tek tek tartışmak istiyoruz ve Meclis'te de tartışma için geniş bir alana sahip olmak istiyoruz, diye yanıtlıyor – Esaslı gözlemlerimizin İtalya ve İtalyanlara yönelik olmasını ve parlamento belgelerinin ciddi eksikliklere ilişkin tüm kaygılarımızı ifade etmesini istiyoruz. tedbir ve anayasaya aykırılık yönleri”. Peki ya Fontana'dan yanıt gelmezse?”Saray içinde ve dışında yasaya karşı olduğumuzu her türlü demokratik biçimde dile getireceğiz. Bu, anayasal bölgeciliğimizi rekabetçi bölgeciliğe dönüştürüyor, bölgeleri ve vatandaşları birbirine düşürüyor”, diye bitiriyor parlamenter.