Cospito, Meloni: “O bir kurban değil, ’91’de affedildi, ateş etmek için hapisten çıktı”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Açıklığa ihtiyacımız var. Cospito, bir Ansaldo nükleer yöneticisinin bacaklarını vurduğu için katliamdan hüküm giymiş bir anarşist. Hapishaneden anarşistlere savaşa devam etmelerini söylediği mesajlar gönderdiği için 41 bis’te bitiyor”. Böylece, bu gece Rete 4’te yayınlanan ‘Dritto e rovescio’nun konuğu olan başbakan Giorgia Meloni, 41 bis’te tutuklanan anarşist konulu.

Ayrıca oku

“Enstitüyü reddettiği için 41 bis’ten beri açlık grevinde, 1991’de zaten açlık grevine karar verdi ve affedildi, bu yüzden bir kurbandan bahsetmiyoruz, belki de tekrar açlık grevine girebileceğini düşünüyor” aynı etkilere sahiptir. Meloni, “Anarşistler artık İtalyan devletini tehdit ediyor” diyor. “Soru şu: Devlet, 41 bis’i kaldırması gerektiğini söyleyenler tarafından tehdit edilebilir mi, yoksa sizi tekrar havaya uçurur muyuz, düşürmez miyiz?” “Devlet mafyayla, terörle uğraşmaz – altını çiziyor – Konuyla ilgili olarak alınan tehditler karşısında suskunluk beni hayrete düşürdü”.

SEVGİLİ FATURALAR – Başbakan tarafından ele alınan birçok konu. Fatura maliyetleri konusuna “zaten çok büyük müdahalelerde bulunduk”. “Durum çok karışık, bunu saklayamayız”, “kaynaklarımızın çoğunu enerjiye yatırdık”. Meloni, pahalı faturalarda “savaş meyvesini veriyor, benzin fiyatı düştü, ben iyimserim” çünkü “önümüzdeki faturalarda önemli bir kesintinin olacağı yere gelecek olan korumalı bir pazar zaten var” diyor Meloni. “Şimdilik – altını çiziyor – durum bana kontrol altında görünüyor”. “Bugünkü zorluk – diyor – enerji aldığınız kaynakları çeşitlendirmek”.

AVRUPA VE GÖÇMENLER – “Avrupa’ya elimde şapka olmadan giderim” diyen Meloni, kendisine Fdi’nin lideri olarak önceki hükümetleri Brüksel ve diğer Avrupa ülkelerindeki aşırı kayıtsızlıkla eleştirdiğini hatırlatanlara yanıt veriyor.

“Bana öyle geliyor ki AB’de işler değişiyor, AB Akdeniz’de bir sorunumuz olduğunu söylüyor ve önümüzdeki hafta Brüksel’de göçmenler konusu da dahil olmak üzere iki temel konuyu ele alan olağanüstü bir konsey toplanacak. İtalya’nın Akdeniz yolunda biraz terk edildiğini ekliyor. Önceki hükümetler bu konulara pek dikkat etmiyor gibiydi”. “Yanlış politikalardı, yeniden dağıtım sorunlarımızı asla çözmeyecek, bize gelenlerin yüzde 30’unu etkiliyor” diye gözlemliyor.

“Sivil toplum kuruluşlarının Afrika kıyılarında haftalarca kalmak, gemiyi doldurmak için beklemek ve gemi dolduğunda düşündükleri limana götürmek istedikleri için itiraz ettikleri kuralların uygulanması için bir kararname çıkardık. hayat kurtaran bir hükümden çok bir feribot seferi gibi yapılandırılmıştır” diyor Meloni, kuzey limanlarına yanaşan STK gemileri hakkında.

TEMEL GELİR – Gelir durduktan sonra ne olacak? “Biz – o temin ediyor – nesnel olarak çalışamayacak durumda olanlar, engelliler vb., ama aynı zamanda emekli maaşına erişimi olmayan 60 yaşın üzerindekiler, bir işi olmayan bağımlı küçükleri olan aileler için yardımı teyit etmeyi amaçlıyoruz.” “Sorunun değiştiği kişiler – hatırlatıyor – çalışma çağındaki, bakmakla yükümlü olunan reşit olmayan 10 ila 59 arasındaki kişiler, bu insanlar için iş bulmalarına yardımcı olmayı düşünüyoruz”.

DEVLET – “Bu, çok fazla kabuğu olan bir ulus, geçmişte performans kaygısı olan hükümetler gördüm, ancak çok hızlı çözümler genellikle etkili olmuyor” diye gözlemliyor.

“Hedefe bakıyorum, eğer iyiysem 5 yıl dayanacağım ve verilere bakacağım, insanların durumu daha mı kötü yoksa daha mı iyi, reformlar yapıp yapmadığımı düşünüyorum. Biri adaletten başlayarak yaptı ve İtalyanlara ne düşündüklerini soracağım” diyor Meloni.

Ardından kızı Ginevra’dan söz ederek: “Elimden geleni yapıyorum, her şeyi bir arada tutmak çok kolay değil, şimdi bundan daha çok şikayet ediyor. Birkaç gün önce bana dedi ki: ama neden bu işi seçtin anne? Bunu daha sonra konuşuruz, umalım ki bundan gurur duysun, belki gelecekte zili onunla değiştirebilirim.”