Cihan Kolivar: Ben yalnızca “Diploması yok” dedim, aslına bakarsanız diploması olsaydı Türkiye’nin her yerindeki afişler diploma olurdu

taklaci09

Global Mod
Global Mod
“Bizim toplum ekmek ile doyduğu için bu biçimde 20 sene başında yöneticiler duruyor” dediği için gözaltına alınan ve eski toplumsal medya paylaşımları münasebet gösterilerek ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, “Diploma sormanın cürüm olduğunu bilmiyordum. Türkiye’ye adalet geldi mi yaşadıklarımızın yüzde 90’ı düzelir. Altı önderin yapacağı hükümetten adalet ve eğitim istiyorum” dedi.

Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, geçen haftalarda bir televizyon programında, ekmek fiyatına gelen artırımlarla ilgili tartışma sırasında “Ekmek, aptal toplumların temel besin maddesidir” tabirlerini kullandı.

Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak” hatasından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kolivar, geçmişte yaptığı toplumsal medya paylaşımları niçiniyle “cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla tutuklandı, dokuz gün daha sonra da tahliye oldu. Cihan Kolivar, avukatı Bilge Çiftçi ve oğlu Kerem Kolivar ile sendikasında basın açıklaması düzenledi.

“Ben yalnızca ‘diploması yok’ dedim”

Yaşadıklarına ait bilgi veren Kolivar, televizyondaki kelamlarının çarpıtıldığına vurgu yaptı. AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın diplomasına ait paylaşımları niçiniyle tutuklandığını belirten Kolivar şunları söylemiş oldu: “Ben paylaşım yapmadım yalnızca bir paylaşıma yanıt verdim. Metin Külünk, “Peygamberin Diploması mı var?” dedi. niye hiç kimse buna bir şey demedi. O denli bir açıklama da yapmadım. Ben yalnızca “Diploması yok” dedim. aslına bakarsan diploması olsaydı Türkiye’nin her yerindeki afişler diploma olurdu. Lakin diplomayı sormanın kabahat olduğunu bilmiyordum” dedi.

Kolivar kelamlarını şöyle noktaladı: “Türkiye’ye adalet geldi mi? yaşadıklarımızın yüzde 90’ı düzelir. Zira herkes hakkını alır. Altı önderin yapacağı hükümetten iki şey istiyorum, birisi adalet, ikincisi ise eğitim…