bugün ne dedi

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Çiftçilere gelince”Protestoları anlıyorum elbette çünkü Avrupa'da tarım çok zor durumda.“. Başbakan Giorgia Meloni, Tg5'e verdiği röportajda ülkemizde “üretim maliyetlerinin arttığını ve satış fiyatlarının düştüğünü” vurguluyor. Başbakan, ekolojik bir geçiş olduğunu ancak “deliliğini” işaret ediyor. gerçekte bu ideolojik bir geçişti. Ve eğer birisi bunu çiftçilere karşı yapmak yerine çiftçilere karşı yaparak çevreyi kurtarabileceğini düşündüyse, o zaman ne hakkında konuştuklarını bilmiyorlar”, diyor Meloni, şu gözlemi yapıyor: “Açıkçası, bir sonraki Avrupa seçimleri tüm bunları değiştirecek bir fark yaratacak. Çiftçilerin bugün istediği şey, İtalyan hükümetinin Avrupa'da birçok dosyada sahip olduğu pozisyonlardır.”

“Ekonomik veriler yolun doğru olduğunu gösteriyor”

Seçim, nesnel olarak oldukça karmaşık bir ekonomik durumdaki aile gelirine, ücretlere, işe ve şirketlere yardımcı olmak için mevcut birkaç kaynağın tamamını yoğunlaştırmaktı. Başbakan, kağıt üzerindeki sonuçların bizi haklı çıkardığını iddia ediyor. Doğrudan yabancı sermaye liderine göre, istihdam verileri şunu gösteriyor: ” yol doğru olanıdır” ve “kaynakları çok daha küçük etkisi olacak şeylere dağıtmak yerine bu konuya yoğunlaştırmak doğru seçimdi. Ama doymadık, çalışmaya devam etmeliyiz” diye devam eden Meloni, iş dünyasıyla ilgili olarak şöyle devam ediyor: “Asla engel olmayacağız ama üreten ve zenginlik yaratanların müttefikiyiz”.

“İtalya'nın uluslararası düzeydeki merkezi rolü tatmin edicidir”

Uluslararası politika cephesinde başkan, “İtalya'nın geri dönmekte olduğu rolden memnunum, çünkü bu merkezilik aynı zamanda ailelerimiz ve işlerimiz için de bir kazanç haline geliyor. Biz buna dış politika diyoruz ama aynı zamanda iç politikadır” diyor. Konseyin. “Muhtemelen – diye devam ediyor Başbakan – daha önce biraz daha fazlasını yapabilirdik ama her halükarda bugün İtalya'nın hak ettiği role sahip olmasından mutluyuz”.

G7'nin başında bulunan İtalya, “tarihle sloganlarla yüzleşmeyen, Ukrayna işgalinin ve Orta Doğu sorununun ne anlama geldiğini bilen bir ulus rolünü oynamaya devam etmeli” ve buna “kalıcı bir çözüm bulunmalı” Çözüm” diyor Başbakan.

Fırsat eşitliği, “kariyer ve çocuk arasında seçim yok: Çalışan annelere yönelik önlemler”

Hükümetinin anneliği desteklemeye yönelik politikaları hakkında “Yaptığımız şey her şeyden önce çalışan anneler üzerinde çalışmak, çünkü kariyer ile çocuklar arasında seçim yapmak zorunda olduğumuz bir dünyayı kabul etmiyorum” dedi. “Seçim yapmaya zorlanmanıza gerek olmadığı mesajını vermek istiyorum çünkü bu gerçek özgürlüktür. Ve burada bile bazı sonuçlar geliyor.”

Hükümet, “gergin muhalefet ve kompakt çoğunluk”

“Muhalefetin işini yaptığına inanıyorum, ancak onu kesinlikle kompakt çoğunluktan daha gergin görüyorum. Elbette farklı nüanslar var” ama “Onları bir katma değer olarak görüyorum, çünkü aksi takdirde biz bir olacaktık. Tek parti. Biz kendi tercihimizle bir aradayız, çözüm bulmamız gerektiğinde her zaman o çözümleri buluyoruz.”

“Avrupa seçimleri mi? Kampanya yürütmenin en iyi yolu iyi yönetmektir”

“Kampanya yürütmenin en iyi yolunun iyi yönetmek ve yönetmek olduğunu düşünüyorum, bu yüzden işimi yapmaya devam edeceğim.” Avrupa seçimleri için bir sonraki seçim kampanyasının eski Ilva, Ita, Stellantis ve çiftçiler gibi dosyaların engellenmesi riski taşıyıp taşımayacağını soranlara Meloni hayır cevabını veriyor: “Açıkçası bunların hepsi üzerinde çok çalıştığımız çok karmaşık dosyalar ve Yıllarca sürüklenip ihmal edildikleri için de karmaşıklar. Bunları büyük bir ciddiyetle karşılıyoruz, kısıtlamaların olmaması gibi bir avantajımız var. İşçilerin de bunu gördüğünü düşünüyorum, ekonomik sistemimiz için en iyi tercihleri yapmaya çalışıyoruz.” , o ekler.

“İsrail'in var olma hakkını savunun, ancak sivil halka saygı gösterin”

Ortadoğu'da “İsrail'in var olma hakkını savunmalı” ama aynı zamanda “sivil halka saygı gösterilmesini talep etmeliyiz”. Başbakan, “İtalya'nın pozisyonu ciddi tutarak yaptığı budur” diye açıklıyor.

Ayrıca okuyun