Binance CEO’su Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı! daha sonra..

Urfalı

Global Mod
Global Mod
En büyük kripto borsaları içinde yer alan FTX’in çöküşü daha sonrası piyasa diken üstünde. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu sefer Coinbas’e yönelik bir paylaşım yaptı. Paylaşım, piyasada bir tedirginliğe yol açtı. Lakin, Coinbase eş kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong devreye girdi. Detaylar için bizi okumaya devam ediniz.

Binance CEO’su CZ, Coinbase’e ait kuşkularını deklare etti

Kriptokoin.com
’dan takip ettiğiniz üzere, kripto borsası FTX’in dramatik çöküşünün piyasayı sürüklediği belirsizlik hala devam ediyor. Bu süreçte Binance CEO’su CZ’nin aldığı rol onu daha da değerli bir kişilik haline getirdi. Bu yüzden, her paylaşımı dikkat çekiyor ve yakından takip ediliyor. Bugünlerde piyasanın gözü Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’nin üzerinde. pek epeyce kişi GBTC’nin sahiden 635 bin BTC’sinin var olup olmadığını sorguluyor. Ayrıyeten, bu sorgulamaların tesiriyle başkan kripto Bitcoin, 16 bin doların altına sarktı. Bugün CZ de bunlar ortasına dahil oldu ve şu paylaşımı yaptı:

Coinbase, Grayscale için 635 bin BTC tuttuğunu söylüyor. Lakin Coinbase, 4 ay evvel 600 binden daha az Bitcoin’e sahipti. Rastgele bir tezde bulunmak istemiyorum. Yalnızca haberlerde gördüklerimi söylüyorum. Bu ortada, Glassnode muhtemelen daha aktüel bilgilere sahiptir.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’dan çabucak karşılık geldi

aynı vakitte, CZ’nin paylaşımı daha sonrası Coinbase eş kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong devreye girdi. O denli görünüyor ki CZ, bu sefer sert kayaya çarptı. Armstrong, mali durumlarımız halka açık olduğunu ve CZ’nin söylemiş olduklerinin geçeği yansıtmadığını belirtti. Bu doğrultuda Coinbase CEO’su, Twitter’dan şu açıklamaları paylaştı:

Dışarıda FUD görürseniz, unutmayın, mali durumlarımız halka açıktır. Yani, biz halka açık bir şirketiz. Yaklaşık 2 milyon BTC tutuyoruz. 30/9 prestijiyle ~39,9 Milyar dolar kıymetinde Lütfen 10. Çeyreğimize bakın. Bu kesimi ileriye dönük sorumlu bir biçimde inşa etmek için hepimizin bir ortaya gelmesi gerekiyor. Yanlış bilgilere karşı dikkatli olun.

If you see FUD out there – remember, our financials are public (we're a public company) https://t.co/ayzN0zaqgT

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) November 22, 2022

Binance CEO’su CZ, evvelki paylaşımını sildi

Son olarak, Changpeng Zhao’nun savları yanıtını bulunca CZ geri adım atmak zorunda kaldı. Bu doğrultuda, Brian Armstrong’un açıklamalarının akabinde CZ, paylaşımlarını sildi. sonrasındasında ise ‘sektörde şeffaflık için bir arada çalışalım’ diyerek şu açıklamayı yaptı:

Brian Armstrong az evvel bana makalelerdeki sayıların yanlış olduğunu söylemiş oldu. bundan evvelki tweeti sildim. Dalda şeffaflığı artırmak için birlikte çalışalım.

Brian Armstrong just told me the numbers in the articles are wrong. Deleted the previous tweet. Let’s work together to improve transparency in the industry.

— CZ
🔶
Binance (@cz_binance) November 22, 2022