Bebeğini evvel boğarak katletti daha sonra konutunun bahçesine gömdü

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Karaman’da Ercan Döner, eşi Kübra Döner‘in (31) kendisiyle evlenmedilk evvel birlikte olduğu şahıstan gebe kalıp dünyaya getirdiği bebeğini boğarak öldürdükten daha sonra bahçeye gömdüğünü öğrendi. Döner’in kabahat duyurusu üzerine savcılık talimatıyla bahçede yapılan hafriyatta bebek kemikleri bulundu. Hatasını itiraf eden Kübra Döner ile annesi, babası ve ağabeyi tutuklandı.

Olay, Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi Kenzi Caddesi’nde meydana geldi. Ercan Döner, 2 yıllık eşi Kübra Döner’in kendisiyle evlenmedilk evvel 2019’da diğeriyle gönül bağının olduğunu ve bu bağdan dünyaya getirdiği bebeği, doğumun çabucak akabinde öldürüp meskenlerinin bahçesine gömdüğünü öğrendi. Ercan Döner, tıpkı gün, 9 Ağustos’ta Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip eşi hakkında hata duyurusunda bulundu.

Bahçeden bebek kemikleri çıktı

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Cinayet Ofis Amirliği takımları, Kübra Döner’in ailesinin yaşadığı Kenzi Caddesi’ndeki konutun bahçesinde hafriyat başlattı. Hafriyatta, duvar tabanına gömülmüş bebek kemiklerine ulaşıldı. Kemikler kriminal incemele için isimli tıp kurumuna gönderildi. Kübra Döner ile o periyot birlikte yaşadığı annesi Fatma Aktuğ (64), babası Recep Aktuğ (66) ve ağabeyi İsmail Hakkı Aktuğ (41) da gözaltına alındı. Sıhhat denetiminden geçirilen şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete gdolayıldü.

Ercan Döner ile evliliğinden 36 günlük bebeği olan ve Cinayet Ofis Amirliği’nde sorgulanan Kübra Döner, vicdan azabı çektiğini belirterek hatasını itiraf etti. Kübra Döner tabirinde, “2019 yılında İstanbul’da kaldığım devirde evlilik dışı bir bağım oldu ve gebe kaldım. Gebe kaldıktan daha sonra Karaman’a geldim. Gebe olduğumu kimseye söyleyemedim. Doğumu da hastanede değil, kendi imkanlarımla meskende yaptım. Bebek doğduktan daha sonra bu durumu kimseye açıklayamayacağım için bebeği boğup bir poşete koydum, çabucak sonrasında meskenin bahçesindeki duvarın tabanına gömdüm. yıllardır bunun vicdan azabını çekiyorum. Ailemin gebe kaldığımdan ve bebeği gömdüğümden haberleri yok. Çok pişmanım” dediği öğrenildi.

Aile de tutuklandı

Fatma Aktuğ, Recep Aktuğ ve İsmail Hakkı Aktuğ’un sorgularında, Kübra’nın gebe kalıp doğum yaptığını ve çocuğu öldürüp gömdüğünü bilmediklerini söylemiş olduği öğrenildi. Emniyette süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 4 kuşkulu tutuklandı. Kübra Döner, bebeğiyle birlikte cezaevine gönderildi. (DHA)