Barış Pehlivan: Uzun yıllar Fethullahçıların cebini dolduran o isimler, bir daha değerli kurumların yöneticiliğini yapıyor

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Cumhuriyet müellifi Barış Pehlivan, bugünkü yazısında, bir devir ABD’de tutuklu yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın “Kaç yıllık bankada öbür insan kalmamış üzere Bank Asya’dan altı yedi insan atanması bana olağandışı geliyor” sözündeki isimlere dikkati çekti.

Halkbank’ın 2014’te altı yeni genel müdür yardımcısı transfer ettiğini hatırlatan Pehlivan op isimleri şöyleki sıraladı:

“Hasan Ünal, Salim Köse, Mustafa Aydın, Mehmet Sebahattin Bulut, Ömer Faruk Şenel ve Murat Oktay.”

“Onlar ki… Kimi Bank Asya’nın hukuk müşaviri, kimi müfettişi, kimi şube müdürü, kimi de genel müdür yardımcısı olarak yıllarını örgütün finans kurumuna adamış” diyen Pehlivan, Hakan Atilla’nın ABD’de tutuklanmasının akabinde 2017’de Mehmet Sebahattin Bulut haricindeki Bank Asya kökenli genel müdür yardımcılarının vazifeden alındığını yazdı.

Pehlivan, “Şimdi bakıyorum da… Uzun yıllar Fethullahçıların cebini dolduran o isimler bir daha kıymetli kurumların yöneticiliğini yapıyor” tabirlerini kullandı.

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN – Eski Halkbank Genel Müdürü Hakan Atilla’dan Ali Fuat Taşkesenlioğlu yorumu: Nasıl genel müdür oldu anlayamadım, tahminen Babacan biliyordur