Avrupa seçimlerinde Arianna Meloni aday mı? Başbakanın ablası ne dedi?

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Arianna Meloni Avrupa seçimlerinde aday evet mi hayır mı? “Arianna hayır diyorum, seni temin ederim ki bu bana ait değil. Ben perde arkasında kalmayı, partinin organizasyonuyla ilgilenmeyi tercih ediyorum. Bu rolde daha fazla netliği koruyabileceğimi hissediyorum. Evet”. Ancak? “Ama yok. Benim bir askerim olduğu açık. Yani hayatta başka bir şey yapmaya çağrıldığınızı asla bilemezsiniz.” Fdi'nin siyasi sekreterliği ve üyeliğinden sorumlu olan Arianna Meloni, Fratelli d'Italia'nın Roma kongresi oturum aralarında muhabirlerin sorularını yanıtlıyor.

Arianna Meloni tekrarlıyor: “Hayatta başka bir şey yapmaya çağrılıp çağrılmayacağınızı asla bilemezsiniz – ama bunu kesinlikle hayır olarak kabul ediyorum”, sonra adaylığıyla ilgili şunları söylüyor.

Başbakan'ın sahaya girme ihtimaline gelince, “Giorgia rezervasyonunu kaldırmadı, o zaman şuna karar verecek: Bakalım değerlendirmelerini yapıyor. Hayır seçse bile benim açımdan yine de şuna yönelmiş durumdayım: HAYIR”.

İtalya Kardeşler'in Roma'daki il kongresi “partinin katılımıyla güzel bir an oldu, kalbinizi dolduruyor çünkü o zaman oradan geliyorsunuz, biz buyuz. Kısacası görüyorsunuz insanların size tepki verdiğini görüyorsunuz, bu Burada kalmak için hâlâ zamanımız var, hatta Roma'da kalan milletvekilleri bile koltukları açık tutuyor. Partinin katılımı güzel bir an, bu yüzden çok ama çok memnunum”, dedi başbakanın kız kardeşi.

Roma kongresinin ikinci ve son günü için EUR kongre sarayında sandıklar sabah 9'da açıldı. Ayrıca Roma'da İtalya Kardeşler'in yeni eyalet sekreteri için oy verenler arasında – sayılmamak için dün 'Rampelliler' ile imzalanan anlaşmanın ardından tek aday Marco Perissa yarışıyor – Başbakan Giorgia'nın annesi Anna Paratore da vardı. Meloni, en büyük kızı Arianna ile yaklaşık on dakika konuşarak geçirdi.

Ayrıca okuyun