Âlâ Partili Kavuncu: Akşener’e aday ol diyoruz, o da söyleyeceğimi söylemiş oldum diyor

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İyi Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, partisinin genel başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmasını istediklerini belirtti. Kavuncu, “Bunu kendisine söylüyoruz, o da, ‘Ben söyleyeceğimi söylemiş oldum’ diyor.” sözünü kullandı.

Kavuncu, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı ve gündemdeki mevzuları kıymetlendirdi.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde Âlâ Partililere yönelik taarruzla ilgili soru üzerince Kavuncu, “Saldırganlardan 3’ü yakalandı. Tabirlerini vermişler ve çabucak sonrasında bırakılmışlar. Bu 3 kişi de MHP Esenyurt İlçe Teşkilatı yöneticileri yahut mensupları. Bunu geçtiğimiz yıllarde de yaşadı. Ben bundan bir sene evvel buna misal bir atağa uğradım. Bunlar seçim yaklaştıkça ortamın gerileceğinin işaretleri. Biz teşkilatlarımıza asla bu provokasyonlara dahil olmamaları telkininde bulunduk” açıklamasını yaptı.

Kavuncu şu tabirleri kullandı:

“Anlat İstanbul çalışmamızda, en epeyce karşılaştığımız sorulardan biri, niye Genel Liderimizin cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçtiği. Fakat bu bir hayıflanmaz, ‘olmaz mı’, ‘geri dönmez mi’. Bunlar alanda duyduklarımız. (Peki sonucundan döner mi sorusu üzerine) Dönsün. Biz, o makam için sahip olduğu siyasi deneyim ve biyografik istihbarat gücüyle, deneyimiyle, yaklaşımı bütün bu özellikleri itibariyle, ben ve teşkilatlarımız Meral Akşener’in en hakikat kişi olduğuna inanıyoruz. Bunu kendisine söylüyoruz, o da, ‘Ben söyleyeceğimi söylemiş oldum’ diyor.”