Ahmet Taşgetiren: Güya siyaset alanında bir rakip yerine, dağda bir küme olması tercih ediliyor üzere gözüküyor

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Karar gazetesi muharriri Ahmet Taşgetiren, AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın “Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek” kelamlarına işaret ederek, “İmralı’dan yalnızca “Devlet” haber alıyor, beklenen ki sayın Cumhurbaşkanı’nın kelamları de “Devletin aldığı bilgi” ile ilgiliydi. Fakat şu ana kadar İmralı’dan Demirtaş’a yönelik bir “Hesap sorma” teşebbüsü olmadı.
Ama şimdilerde Kandil’den bir ses geldi. Sanki sayın Cumhurbaşkanı’nın kastettiği de buna benzeri bir “hesap sorma” mıydı, bu “Hesap sorma”dan daha sonra Demirtaş, Erdoğan’ın beklediğini hissettirdiği çizgiye gelir mi, bilmiyorum
.” diye yazdı.

PKK’dan, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş‘ın “‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz’ tabiri yanlış anlaşılmaya hayli müsait bir tabirdi; bu ve gibisi kimi konuşmaları daha dikkatli yapmalıydım” açıklamasına PKK’dan gelen yansıyı hatırlatan Taşgetiren, “Sanki siyaset alanında bir rakip yerine, dağda bir küme olması tercih ediliyor üzere gözüküyor. Bu olağan olabilir mi? niye bu biçimde bir tercihte bulunulur? niye İmralı’dakinin Edirne’dekine tercih edildiğine dair bir manzara verilir? Sizin bir yanıtınız var mı?” tabirlerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın…

PKK’dan Selahattin Demirtaş açıklaması: Mersin’deki aksiyonu birinci kınayanlar listesine girmiştir; tavır ve anlayışları en yavaşça tabiriyle münafıklıktır

Selahattin Demirtaş: Mersin’deki saldırıyı kınıyorum; demokratik siyasette ısrarcı olun

Selahattin Demirtaş: ‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz’ sözü yanlış anlaşılmaya fazlaca müsait bir tabirdi; bu ve gibisi kimi konuşmaları daha dikkatli yapmalıydım

Ne olmuştu?

PKK, Mersin’deki polisevi saldırısını üstlendiği açıklamada, saldırıyı kınayan Demirtaş ve HDP’yi kast ederek “Kürt halkını ve pahalarını korumak için kendini feda edenlerin, hangi münasebetle olursa olsun düşman lisanıyla kınanması lakin sindirilmişlikle tabir edilebilir. Bu lisanı kullananlar halkın bedellerini temsil etmiyor” demişti. Demirtaş, PKK’nın açıklamasına karşılık olarak “Mahallenin ‘delisi, popülisti, tek adamı, sinmişi’ ya da karşı mahallenin ‘teröristi, katili’ olarak yaftalanmayı göze alıyorum” mesajını paylaşmıştı. Bu bildiriden daha sonra PKK’nın önder takımından Duran Kalkan, Demirtaş’ı isim vermeden gaye alan açıklamalar yapmış, “ukalalık yapma” demişti.