Ahmet Hakan: Gülşen’in sapık demesinden de tutuklanmasından da epeyce rahatsız oldum

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, imam hatiplilerle ilgili kelamları daha sonrası tutuklanan şarkıcı Gülşen’in derhal hür bırakılması gerektiğini savundu.

Hakan, yazısında şunları kaydetti:

“Gülşen’in imam hatiplerde okuyan binlerce çocuğa ve imam hatiplerden mezun olmuş binlerce bireye karşı yaptığı büyük terbiyesizlik karşısında…

Kınamak gibi bir alternatif varken… Öfkeyle itiraz etme hakkı varken… Ayıplama mekanizmaları el altındayken… Utandırmak gibi dayanılmaz bir cezalandırma tekniği kelam konusuyken… Sivil ve örgütlü tepkilerin yolu açıkken….

Polisin, savcının, kelepçenin, hapishanenin devreye girmesi…

Çok lakin epey yanlış olmuştur. Bu yanlıştan dönülmelidir. Gülşen, derhal özgür bırakılmalıdır.”

Gülşen’in nisanda verdiği bir konserde, “İmam hatipte okumuş. Sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir görüntü aylar daha sonra dolanıma sokulmuştu. Kime söylendiği belirli olmayan kelam konusu sözün yer aldığı görüntünün yayılmasının akabinde Twitter’da ‘#GülşenTuklansın’ diye etiket açılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen hakkında soruşturma başlatmıştı.

sonrasındasında kelamları hakkında özür dileyen Gülşen, şu sözleri kullanmıştı:

“Uzun yıllardır bir arada çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafınca öne çıkarılarak yayınlanmıştır.

Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen makus niyetli kimselere materyal vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum.

Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha öbür bir lisan bulmalıydım; bulacağım…”

Gülşen, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

TIKLAYIN | Gazeteci Barış Pehlivan: Gülşen’i tutuklatan savcı bakılırsave başlayalı daha bir yıl bile olmamış; tıpkı savcı Sedef Kabaş’ı gözaltına aldıran savcıdır

TIKLAYIN | Gülşen sevk edildiği sulh ceza hâkimliğince tutuklandı!

TIKLAYIN – Gülşen ne dedi, hakkında niye soruşturma başlatıldı?

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu’ndan Gülşen reaksiyonu: Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, “Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler…” bunlar kimin laflarıdır?

TIKLAYIN | Gülşen’in tutuklanmasına yansılar büyüyor: “Şarkıcı Gülşen ışık süratiyle tutuklandı; çocuklara tecavüz edenler “Bir kezden bir şey olmaz” diye aklandı!”

TIKLAYIN | TİP milletvekili Şık, İstanbul Adliyesi önünde: Gülşen Hanım’a atfedilen ve suçlama konusu yapılan şeyin yasal karşılığı yok

TIKLAYIN | Gazeteci Alican Uludağ: Gülşen’i tutuklayan hakim özel seçilmiş biri; Sulh Ceza’da deneyimi sadece 13 gün

TIKLAYIN | Gülşen’in avukatından birinci açıklama: Karar, yol ve yasaya aykırı

TIKLAYIN | Mehmet Y.Yılmaz yazdı:İslamcı faşistlere durmak yok!

TIKLAYIN | İstanbul Barosu’ndan, Erdoğan’ın “sürtük” kelamına göndermeli Gülşen açıklaması