75 yaşındaki yolcuyu darbettiği tez edilen İETT sürücüsü tutuklandı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
İstanbul Fatih’te tartıştığı 75 yaşındaki Kadir Şahin’i darbederek bayılttığı teziyle gözaltına alınan İETT otobüsü sürücüsü Alaaddin M. tutuklandı.

Kocamustafapaşa Mahallesi’nde ayakkabı boyacılığı yapan Kadir Şahin, dün akşam Esenler’deki konutuna gitmek için Fındıkzade durağından 33Y Eminönü-Yüzyıl otobüsüne bindi.

Otobüs sürücüsünün aracın gerisine hakikat ilerlemesini istemesi üzerine Şahin ile şoför Alaaddin M. içinde tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine ikili içinde çıkan hengamede darbedilen Şahin, otobüste bayıldı. Öteki yolcuların müdahale ettiği Şahin, ondan sonrasında darp raporu alıp polis merkezine başvurarak şoförden şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine gözaltına alınan Alaaddin M, emniyetteki süreçlerinin akabinde İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Soruşturma savcılığının nöbetçi hakimliğe sevk ettiği kuşkulu, buradaki sözünde İETT sürücüsü olduğunu söylemiş oldu.

Elinde pet şişe olduğunu, müştekinin şişeyi fırlatmaya kalktığını bu sırada elinin, müştekinin burnuna çarptığını belirten Alaaddin M, “Burnunda sanırım yara varmış. Karşı tarafın özrünü görmedim, özürlü değildi. Ona vurmadım, elimi dahi kaldırmadım. Karşı taraf babama ağır ithamlarda bulundu. Şahıs araçta bayılmadı, dışarıda bayıldı. Ben de daha sonradan pişman oldum. Hür bırakılmak istiyorum.” dedi.

İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği, şüphelinin “beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan şahsa karşı yaralama” hatasından tutuklanmasına karar verdi.