Zafer Partisi önderi Özdağ, partisine yönelik kapatma talebine ait konuştu: Önemli bir şey olacağını düşünmüyorum

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, partisine yönelik kapatma istemiyle yapılan kabahat duyurusuna ait “Çok önemli bir şey olacağını düşünmüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Mültecilere yönelik açıklamaları niçiniyle kamuoyunda sıkça tartışma yaratan ve reaksiyon çeken Zafer Partisi’ne yönelik altı avukat kabahat duyurusunda bulundu. “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla partinin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidildi.

Özdağ, kapatma davası hata duyurusuna ait Duvar’dan Serkan Alan’a konuştu. Özdağ “Altı tane avukatın başvurusu var, hepsi o. Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeden vesaire diye. Bursa’dan birisi bir tweet atmış onunla ilgili” dedi. Kelam konusu duruma dair yorumu sorulan Özdağ, “Çok önemli bir şey olacağını düşünmüyorum” sözlerini kullandı.

Bursa’da ne oldu?

“Fıkıh doktoru” olarak tanınan İhsan Şenocak 11 Nisan tarihinde, “Lisanı, rengi, ırkı farklı Asyalı ya da Afrikalı bir Mü’min, benimle birebir lisanı konuşan, birebir kanı taşıyan lakin birebir kıbleye dönmeyen ırkdaştan bana milyonkere daha yakındır. Kardeşliğin hududunu İslam belirler. Çikolata renkli Afrikalı Mü’min kardeşim; Türkçe konuşan dinsiz, vatandaştır” sözlerini kullanarak paylaşım yapmıştı.

Şenocak’ın bu tabirlerini alıntılayan “Zafer Partisi Bursa Vilayet Başkanlığı” isimli hesap, “”Türk’e düşman olan senin gibilerin vatanı bu cennet ülke değil Arap çölleridir. Ay yıldızlı al bayrağın gölgesinde yaşayıp bu kadar Türk düşmanı olanları da unutmayacağız. Sığınmacılardan daha sonra sıra size gelecek. Gerekirse zorla!” tabirlerini kullanmıştı.

Bu sözlerin akabinde altı avukat Zafer Partisi’nin kapatılması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulundu.