Yunus Akgün: “Hayalim Galatasaray’da şampiyonluklar yaşamak”

Leila

Global Mod
Global Mod
Futbolcumuz Yunus Akgün, Galatasaray Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu.

Önceliğinin Galatasaray’da kalıcı olup burada şampiyonluklar yaşamak olduğunu tabir eden Yunus Akgün, gayelerini ve mesleği ile ilgili değerli ipuçlarını anlattı.

Altyapısından çıktığı Galatasaray’da kaptanlık gayesinin olmadığını lisana getiren oyuncumuz, “ 2007’de Galatasaray’ın içine girdim. Şu anda 2022’deyiz. Galatasaray’da büyüdüğüm. Galatasaray’da kaptanlık hayalim alışılmış ki var. Evvel burada uzun yıllar oynayıp şampiyonluklarla kupalar kaldırdıktan daha sonra kaptanlık yapmak isterim. Bu benim için epeyce büyük onur ve gururdur.” biçiminde konuştu.

Galatasaray’da mutlak muvaffakiyet hedeflediğini söz eden ulusal futbolcumuz, “Gençler Türkiye’de oynamak istiyorlar. Çok özel yetenekte oyuncularımız var. Kıymetli olan bu gençlerin oynatılması.Bir sene oynadım ve şu anda kendimi fazlaca daha âlâ hissediyorum. Evvel çıktığın yere faydalı oynamak daha değerli. Bu aidiyet duygusu ile ilgili bir şey. Birinci evvel gayem Galatasaray’da kupalar ve şampiyonluklar yaşamak. daha sonrasında olağan ki Avrupa hayalim var lakin evvel Galatasaray’a yarar sağlamak istiyorum. Çocukluktan beri bu hayali kuruyorum. Birinci maksadım kalıcı olarak oynamak.” dedi.

Röportajın tamamını YouTube kanalımızdan seyredebilirsiniz.