Yunus Akgün: “Galatasaray forması giydiğim için her vakit onur duydum”

Leila

Global Mod
Global Mod
8 yaşında Florya’ya adım atan Yunus Akgün’ün kontratı 2026’ya kadar uzatıldı.Yunus Akgün ve Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda düzenlenen imza merasiminin akabinde Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

“ELİMDEN GELENİN EN GÜZELİNİ YAPACAĞIM”

Galatasaray ile olan kontratını uzattığı için memnun ve gururlu olduğunu lisana getiren genç oyuncumuz, şu sözleri kullandı:

“Çok keyifli ve gururluyum. Galatasaray’da büyüdüm, Galatasaray’da yetiştim. Bu yüzden çok gururluyum. Galatasaray forması giydiğim için her vakit onur duydum. İki taraf için de iyi olur inşallah. Galatasaray akademisinden yetiştim. Akademideki her oyuncunun hayali Galatasaray A Kadrosu forması giymektir. Ben de bunu başardım. 14 maçlık serüven bizim için olumlu geçti. Dünya Kupası ortasına girmeseydik bizim için daha âlâ olur muydu? Olurdu. Şu an badire yok, çalışmalarımız fazlaca uygun gidiyor. Kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah. Bu yılki gayemiz alışılmış ki şampiyonluk. Onun için çalışıyoruz, fazlaca kaliteli bir kadroyuz. İnşallah bunu başaracağız bu sene. Taraftarlarımız bize her vakit takviye oluyorlar. Çok teşekkür ediyorum onlara. Onlar bizim her vakit 12. adamımız. Onlar olduğu vakit biz daha kuvvetliyüz. Bizi bu biçimde desteklemeye devam etsinler. Onlarla birlikte şampiyon olacağız inşallah.”

“Başkanıma hoş dilekleri için oldukça teşekkür ediyorum. Kendisini de Galatasaray’ı da mahcup etmemek için, itimatlarını boşa çıkarmamak için elimden gelenin en uygununu yapacağım. İnşallah ikramımızı de bu dönem şampiyonlukla bitirerek vereceğiz.”

“YUNUS, GALATASARAYLI YUNUS!”

Kulübün, Yunus üzere kulübün içerisinde yetişen oyunculara gereksinimi olduğunu belirterek kelamlarına başlayan Lider Dursun Aydın Özbek ise “Yunus bizim evladımız. 8 yaşında kulübe gelmiş, 14 seniçin beri kulübün ortasında. Yunus, Galatasaraylı Yunus. ötürüsıyla insan evladına nasıl sahip çıkarsa biz de Yunus’a kendi gelişmesi, kendi mesleği açısından sahip çıkmamızın gereği var. Bu bizim bakılırsavimiz, görevimiz. Bugün kendisiyle mukavele yeniledik. Hem Yunus için birebir vakitte Galatasaray için güzel olsun diyorum. Bizim Yunus karakterinde, Yunus üzere bünyemizden yetişmiş futbolculara hayli muhtaçlığımız var. Yalnızca bizim değil, tüm kulüplerin. Bizim bakılırsavimiz de evlatlarımızı güzel yetiştirmek, dünya futbol piyasasında da kıymetli nazaranvler almalarını sağlamak. Bu mevzuda da Galatasaray her vakit kendisine yardımcı olacaktır. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah bahtı açık olsun. Allah yardımcısı olsun.” halinde konuştu.