“Vecchioni’nin itibarını zedeleme ve yalandan dolayı bir avukat görevlendirdim”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Fatto Quotidiano tarafından yayınlanan ve ön sayfada ‘Vecchioni hatırlıyor: Geronimo ve ortakları da iç çamaşırımı çaldı’ başlıklı ve ardından kısmen Dagospia sitesi ve diğerleri tarafından alınan bir referansla yayınlanan haber beni dehşete düşürdü”. O ilan ediyor Geronimo La Russa, Fatto gazetesinde Roberto Vecchioni tarafından yapılan bazı açıklamaların yer aldığı haberle ilgili olarak“La Gaberiana” festivalinde, 14 yaşındaki kızının düzenlediği bir parti sırasında evinde yaşanan olaylar üzerine Andrea Scanzi ile yaptığı röportajda.

La Russa, “Ben küçükken, dikkatini yalnızca sağcı bir milletvekilinin on yedi yaşındaki oğluna, yani babama odaklayan Vecchioni, 26 yıl sonra bana karşı hiçbir suçlama olmadığını ve ‘affedilmediğimi’ çok iyi bilmeli, çünkü adli af yalnızca sanık ve suçlulara verilebilir ve ben hiç olmadım”, diye ekliyor La Russa.

Senato başkanının oğlu, “Vecchioni’nin kızının partisine katılan diğer genç tanıdıkların bunun yerine yasal sonuçları oldu ve kendimi onlardan hemen uzaklaştırdım. Tanınmış Fatto gazetecisi Scanzi’nin röportaj yaptığı Vecchioni’nin, son günlerde zaten medyanın özel ilgi konusu olan beni ve ailemi haksız yere ve yanlış bir şekilde itibarsızlaştırmaya çalışması inanılmaz. Her yetkili forumda onurumu korumak için avukatım Vinicio Nardo’ya yetki verdim “, diye bitiriyor Senato başkanının oğlu.