Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuçları belirtildi; işte sonuç sorgulama ekranı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Öğretmenlik Meslek Basamakları Yazılı İmtihanı müracaatları, imtihandan muaf olanlar için müracaat süreci uzatılmıştı. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuçları belirtildi. Açıklamanın ardından Millî Eğitim Bakanlığınca yapılan uzman ve başöğretmenlik müracaatları, gündem oldu. Adaylar, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuçlarını merak ettiler. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuç ekranını araştırmaya başladılar. Pekala, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuçları nereden öğrenilir? İşte, 2022 Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuçları sorgulama ekranı:

Uzman ve başöğretmenlik imtihanları ne vakit?

Uzman ve Başöğretmenlik yazılı imtihanı 19 Kasım 2022’de gerçekleştirilcek. İmtihan sonuçlarının ise 12 Aralık tarihinde duyurulması bekleniyor.

Uzman ve Başöğretmenlik imtihan tarihleri hakkında açıklama yapan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer şöyle konuştu:

“Eğitimlerini tamamlayan uzman öğretmenlerimizin başöğretmen olabilmeleri, imtihan tarihi prestijiyle 10 yılını ve eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlamış olan öğretmenlerimizin de uzman öğretmen olabilmeleriyle ilgili imtihanı da 19 Kasım’da gerçekleştireceğiz.”

UZMAN ÖĞRETMENLİK/BAŞÖĞRETMENLİK EĞİTİM PROGRAMI VE YAZILI İMTİHAN TAKVİMİ

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik müracaat sonuçları nereden öğrenilir?

Öğretmenler, MEBBİS ve e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçları öğrenebilecek.

UZMAN ÖĞRETMENLİK VE BAŞÖĞRETMENLİK MÜRACAAT SONUÇLARI