“TV’de cinsiyetçi yorumlar, Denetleme Rai Sport direktörünü çağırıyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Rai bir tane başlattı disiplin uyuşmazlığı prosedürü Rai Sport muhabiri Lorenzo Leonarduzzi’ye karşı ve teknik işbirlikçi Massimiliano Mazzucchi için gerekli tüm önlemler”. Kadınlar Senkronize Trambolin Dünya Şampiyonası Finali sırasında yayınlanan cinsiyetçi yorumlar ve kaba şakalar nedeniyle izleyicilerin protestolarının ardından şirket bunu bir notla iletiyor. , bu sabah yayınlandı.

Ayrıca oku

L’CEO Roberto Sergio, bu sabah yaşananlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Bir Kamu Hizmeti gazetecisi, yayınlanan bir şeyi ‘bar şakası’ olarak nitelendirerek kendini haklı çıkaramaz. Disiplin cezasını başlatmaları için ilgili makamlara yetki verdim. Rai Sport Direktörü Iacopo Volpi’den yorumcu ve teknik yorumcuyu Japonya’dan hemen geri getirmesini istedim.”. Yarından itibaren Dünya Yüzme Şampiyonası dalış kategorisinin yorumları Nicola Sangiorgio tarafından düzenlenecek.

Viale Mazzini’den acil müdahale talebinde bulunan Rai Parlamenter Denetleme Komisyonu üyesi Peppe De Cristofaro, Alliance Verdi e Sinistra’nın lideriydi.

“Rai Parlamento Denetleme Komisyonu, Rai Sport Iacopo Volpi’nin direktörünü derhal çağırır. ve kadınlar dalış dünya şampiyonası finalinin yorumu sırasında izleyiciler tarafından cinsiyetçi ve ırkçı yorumlar yapmakla suçlanan iki Rai yorumcusunu askıya alın ve erkekler bu sabah Rai Play 2’de yayınlandı. Hatırladığı kadarıyla benzer bir olay birkaç hafta önce Sky Sport’ta yaşandı ve şirket, Formula 1 Grand Prix’sinden sonra canlı yayında kaba ve cinsiyetçi yorumlar yapan yorumcuları askıya aldı. Aynı tutumu Rai’den de bekliyorum” dedi.