Toti, Ligurya'daki yolsuzluk soruşturması nedeniyle istifa mı edecek? “Geleceği değerlendirin”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Başkan Toti değerlendirmelerini yapacakDoğal olarak bana söylediğine göre bunlar, şimdikinden farklı koşullarla, bugüne kadar kendisiyle çalışmış tüm insanlarla, çoğunluğunda yer alan partilerle yapılabilecek bir karşılaştırmayı göz ardı edemeyecek değerlendirmelerdir”. Liguria Valisi Giovanni Toti'nin avukatı Stefano Savi yolsuzluktan tutuklandıGörevden uzaklaştırılan Ligurya Bölgesi başkanının siyasi geleceğini düşünüp düşünmediğini soranlara bu şekilde yanıt veriyor.

Bu arada Toti, yarın soruşturma yargıcı Paola Faggioni huzurunda yapılacak ön duruşmada yanıt vermemeye kararlı olacak.

Savi, “Seçimi önceden tahmin etmemeyi tercih ediyorum, diğer yandan, araştırmamız gereken çok büyük bir dosya olduğu ve bu dosyanın yalnızca dünden beri elimizde olduğu göz önüne alındığında bu bana oldukça anlamlı ve mantıklı geliyor”, diye açıklıyor Savi yarın öğleden sonra, Ligurya valisi ile birlikte Adalet Sarayı'nın girişini geçecekler. Avukat, “Pozisyon almadan veya açıklama yapmadan önce, neyi, nerede ve nasıl açıklama yapacağımızı anlamak için belgeleri dikkatlice okumalıyız” diye ekliyor.

Toti'nin siyasi faaliyetini desteklemek için Komite tarafından alınan paranın yönetiminin doğruluğunu gösterebileceğinden emin olan avukat, “Hem gelen hem de giden paranın izlenebilirliği tamdır” diyor. Savi'ye göre bu doğruluk Cenova savcılığının aynı belgelerinden çıkarılabilir.

Savi, “Gelen belgeler bize şunu söyleyenlerle aynıdır: Her şeyin mümkün olan en şeffaf şekilde gerçekleşmesini gerektiren yasanın kesinlikle kapsamadığı gerçeklerle ilgili hiçbir şeye itiraz edilmez ve öyle de oldu” diye açıklıyor Savi. “Ayrıca bu paranın tamamının cumhurbaşkanının, onunla çalışan veya onunla siyasi bağlantısı olan kişilerin faaliyetleriyle bağlantılı siyasi ihtiyaçlar için harcandığını gösterme olanağımız da var. Harcamalarda da herhangi bir anormallik de yoktu. ne kişisel sıfatla, ne de başka bir sıfatla”, diye bitiriyor savunmacı.

Ayrıca okuyun