Temelsiz “canlı bomba” ihbarı niçiniyle polis Sözcü muhabirinin konutuna baskın düzenledi: Koçbaşıyla kapıyı kırdılar

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Sözcü muhabiri Sayime Başçı’nın İstanbul Şişli semtindeki meskeni dün gece bir canlı bomba ihbarı münasebet gösterilerek polisler tarafınca basıldı.

Sözcü’nün aktardığına göre, olay 02:00 sıralarında gerçekleşti. Kalabalık bir biçimde Sayime Başçı’nın oturduğu dairenin önüne gelen polisler, kapıyı koçbaşıyla kırarak içeri girdiler.

Olay anında Başçı meskende yoktu ancak komşular olaya müdahale etmek istedi. Polisler tarafınca evvel ‘İçeri girin, karışmayın!’ formunda uyarılan komşular ondan sonrasında polisle, Adana’da bulunan Başçı’nın telefonla konuşmasını sağladılar ve ihbarın temelsiz olduğu ortaya çıktı.

“‘Bir ihbar aldık, kimse açmayınca da girmek zorunda kaldık’ dediler”

Sayime Başçı yaşadıklarını şöyleki anlattı:

“Ben Adana’daydım. Dün gece saat 02:00 üzere komşum aradı. ‘Kapını kırıyorlar, polisler geldi’ diye. Polislerle konuştum. ‘Burada mı oturuyorsunuz?” dediler, adımı soyadımı, ne iş yaptığımı, nerede çalıştığımı sordular. ‘Bir ihbar aldık, kimse açmayınca da girmek zorunda kaldık’ dediler. sonrasındasında ilçe emniyetten aradılar. İhbarı söylemiş olduler ancak detaylı bilgi verilmedi. Muhtar da aradı, tutanak tutmuşlar. esasen ayrıntılı arama yapılmamış.”

Sabah 06:00 uçağıyla İstanbul’a gelen Başçı, “Polis oradaydı. Ziyanı emniyetin karşılayacağı söylendi. Temelsiz ihbarı yapan kişinin peşine düştüler” dedi.

“Polisin adımı soyadımı bile kapıda öğrenmiş olması fazlaca garibime gitti”

Sayime Başçı, meskeninde canlı bomba olduğu tarafındaki temelsiz ihbarın emniyete bir e-mail yoluyla ulaştırıldığını öğrendiğini söylemiş oldu. Konutuna giren polislerin kendisine ihbarı yapan kişi hakkında hiç bir bilgi vermediğini lisana getiren Başçı “Ama ‘bir mail atıldı’ dediler. Yalnızca mail üzerine olan bir olay fakat açık adres de verilmiş. Benim kim olduğum aşikâr, ikametgahım, adım soyadım, hepsi ellerinde sonuçta. Basın kartım var benim. Tüm ayrıntılarımız e-devletten bulunabiliyor aslına bakarsanız. Fakat polisin adımı soyadımı bile kapıda öğrenmiş olması epey garibime gitti. Bir ihbar oluyor, ‘Burada kim oturuyor?’ diye bakılmadan kapı kırılarak giriliyor. Evet, terör olayları var, zahmetli periyotlardan de geçiyoruz ancak şok edici bir durum bu. Gece olması da daha makus oldu. Komşularımız rahatsız oldu. Ben Adana’da şok ortasında kaldım. Meskende olsam daha makus olabilirdi. Nasıl bir giriş olacaktı, ne yapılacak, ne ile karşılaşacaktım bilemiyorum açıkçası” diye hislerini lisana getirdi.