Superbonus, Meloni: “Kontrolden çıkmış bir durumu düzeltmeye çalışmak”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
Süper ikramiyeye %110 müdahale ile “Maalesef kontrolden çıkmış bir durumu, sonuçları öngörülemeyen ve çok ağır olabilen bir düzeltmeye çalıştık”, “Dedim, tekrar ediyorum, ortak niyetlerle doğdu” tedbiri ama önlem o kadar kötü yazılmış, o kadar kötü yapılmış ki, bugün bize miras kalan ve çözmeye çalışmak zorunda olduğumuz çok büyük bir dizi sorun yarattı”. Bu nedenle başbakan Giorgia Meloni, ‘Giorgia’nın notları’ adlı video randevusunda, hükümetin kredi transferini durduran süper ikramiye ile ilgili olarak başlattığı hüküm üzerinde duruyor.

Ayrıca oku

Süper bonusun “toplam maliyeti” şu anda 105 milyar euro ve bu ilginç çünkü bu önlemi bu şekilde icat eden birinin seçim kampanyası sırasında onun sayesinde evi bedavaya yenilemenin mümkün olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Ama bir sorun var ki Devlet bir şey yaptığında asla bedava değildir, çünkü harcadığı para vergi mükelleflerinin parasıdır.“Önlem hiç de özgür değildi ama devletin kasasını açıkça etkileyen bir önlem çünkü alacaklının olduğu yerde borçlu da vardır ve bu borçlu İtalyan vergi mükellefidir, bu yüzden açıkça burada bu şeyin olması gerekiyor. çünkü bu arada “dokuz milyar avroluk dolandırıcılık, yani yapılmamış işler” tutarında birçok dolandırıcılık oldu. Bu sorun bize miras kaldı, binlerce şirketin iflas etmesini önlemek için artık bir çözüm aramalıyız” dedi.

“Bu krediler pratikte bir tür paralel para birimi yarattı ve bu paralel para birimi, kamu bütçeleri üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olma riskini taşıyor”. Böylece Giorgia Meloni, süper bonus konusunda ‘Giorgia’nın notları’ adlı video randevusunda. “Bu kamu bütçeleri -diye açıklıyor- devlet bütçesi, ama aynı zamanda yerel yönetimlerin bütçeleri ve kamu bütçesi çöktüğünde maalesef bu herkesi etkiliyor, hatta bu kredileri almak zorunda olan şirketleri bile, süper bonusu yaptık”. Başbakan, “Kamu bütçesini savunmalıyız çünkü aksi takdirde sonuçlar herkes için travmatik olacaktır” diye uyarıyor.

Süper ikramiye ile “şirketler ve işçiler, bu önlemi yazarken yeterince ciddi olmayan biri tarafından trajik bir duruma düşürüldü, bu nedenle müdahale ettik ve müdahale etmeye devam ediyoruz, ilgili tüm ticaret odalarını, ilgili şirketleri toplayacağız. Onlara yardım etmek, onlara yardım etmek, bu şirketleri ve bu işçileri kurtarmak ve bu önlemi tekrar mantıklı bir yola sokmak için daha fazla neler yapabileceğimizi anlayın.”

BÖLGESEL – Başbakan daha sonra bölgesel seçimlerin temasına geri döndü: “Lombardiya’da onaylanan iki seçilmiş cumhurbaşkanına, Attilio Fontana’ya ve Lazio’da Francesco Rocca’ya en iyi dileklerimi sunmak istiyorum, merkez sağ tarafından yapılan bir açıklama. vatandaşlardan sinyal Hükümetin yürüttüğü iş konusunda fikir birliğive biz Uzun zamandır beklenen reformları yaparak bu fikir birliğini geri ödeyeceğiz.ve İtalyanların uzun yıllardır beklediği şey” diyor. “Açıkçası pek çok İtalyan’ın seçimlere katılmaya ikna edilmesi gerektiğini, çekimser kalma oranının yüksek olduğunu, katılmamaya karar veren her vatandaşın seçimlere katılmak zorunda olduğunu düşünmeden edemiyorum.” demokrasi için bir yenilgi” “Ancak veriler, yaptığımız şey hakkında çok geniş bir fikir birliği olduğunu söylüyor” diye ekliyor.

GÖÇMENLER – “Çok çok memnun olduğumu söylemek istiyorum, çünkü Avrupa Konseyi’nin vardığı sonuçlarda İtalya’nın desteklediği pozisyonların büyük bir kısmı var ve bence bu sonuçlar İtalya’nın kararlılıkla ve biraz iyi niyetle nasıl davrandığını gösteriyor. yapabileceğimizi gösterdiğimiz gibi, Avrupa’da ulusal çıkarlarını savunabilen bir ulus”, diyor göçmenler sorununa dönerek. “Avrupa Konseyi’nin gündemindeki konular çok önemliydi – altını çiziyor – özellikle göç meselesi”. Avrupa’da “toplam bir paradigma kayması var, bu nedenle toplam bir yaklaşım değişikliği var” aslında “Avrupa Konseyi’nin vardığı sonuçlar, göçün bir Avrupa sorunu olduğu ve Avrupa’nın yanıtlarını gerektirdiği gibi daha önce oluşturulması mümkün olmayan bir dizi kavramı içeriyor”.