“Solun maskesi düştü, İtalya bizimle daha güçlü”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Seçim kampanyası sırasında sol, İtalyanlara, İtalya Kardeşler ve merkez sağın iktidara gelmesi durumunda İtalya’nın gerilemeye mahkum olacağını, Mısır’ın belasının üzerimize geleceğini, yatırımcıların terk edeceğini söylemişti. biz ve işsizlik patlardı. Ama utanmadan yalan söylediğinizde sorun şu ki, eninde sonunda gerçek her zaman sizi ortaya çıkarır. Aslında işler böyle gitmedi ve gerçeklik kendini yalana ve ideolojiye dayattı”. Başbakan Giorgia Meloni, bugün gazete bayilerinde haftalık ‘Chi’ dergisine verdiği röportajda böyle konuşuyor.

Ayrıca okuyun

“OECD ve Avrupa Komisyonu, İtalyan GSYH’sine ilişkin tahminlerini yukarı doğru revize etti; 2023’te GSYH’ye ilişkin tahmin tahmini artı yüzde 1,2’ydi. Beklentilerin ötesinde ve beklenenden daha yüksek bir büyümeyle, Avro Bölgesi’nin geri kalanından daha fazla güvenilirlik gösteriyoruz. Fransa için artı yüzde 0,7 ve Almanya için artı yüzde 0,2 tahminini dikkate alırsak, Avrupa ortalaması ve ana kıta ekonomilerinin ortalaması, rekor sayıda istihdam, istikrarlı sözleşmeler ve en düşük işsizlik oranıyla istihdam 2009’dan beri. Olumlu bir makroekonomik çerçeve, ancak bu trendi pekiştirmek ve güçlendirmek için daha fazlasını ve daha iyisini yapmamızı gerektiriyor”.

“Bugün İtalya, tüm Avrupa ve uluslararası platformlarda sağlam, inandırıcı, güvenilir bir ulus olarak kabul ediliyor. Sebepleri ve çıkarları güçlü, diyalog geleneği ve jeopolitik rolü güçlü. Bu da onun çok daha fazla dinlenmesi anlamına geliyor.” Prime, eskisinden daha etkili ve dolayısıyla çıkarlarını savunmada daha etkili. Bunu gururla söylüyorum, aynı zamanda merkez sağın liderliğindeki bir İtalya’nın izole edileceğine dair bahse girenleri de düşünüyorum. Sonuçlar bir kez daha tahminleri yalanladı”, diye iddia ediyor Prime Bakan.

Başbakan, “Önümdeki ufuk yasama organının ufku ve beni ilgilendiren tek ufuk bu” diyor.

“Elbette, diye devam ediyor başbakan, bu ilk birkaç ayda zaten pek çok şey yaptık ve reformları başlattık. 50 yıldır beklenen ve vergileri düşürmek, bunu yapanları ödüllendirmek istediğimiz vergi heyetini düşünüyorum. daha fazla üretin ve ailelere ve en kırılgan olanlara göz kulak olun Ama aynı zamanda İş Kanunu ile yaptıklarımızı da düşünüyorum, vergi takozunun kesilmesi, ceplere 100 avroya kadar daha fazla para girmesine olanak tanıyacak Vatandaşlık Gelirinin üstesinden gelmek, gerçekten ihtiyacı olanlara yardım etmek ve çalışabilenlerin eğitim almasına ve yeni bir iş bulmasına olanak sağlamak”.

“Ve sonra, ekonomik ve üretken yapımızı desteklemek, Made in Italy’yi ve mükemmelliğimizi savunmak, gençlerimizin bir aile kurma isteklerini fark etmelerine yardımcı olmak için öngörülen birçok önlemin de altını çiziyor.”

“Daha yolun başındayız” diyor Meloni, yapılacak çok şey var. Kurumlarımıza daha fazla istikrar, yetki ve hız kazandıracağını düşündüğüm tüm reformların anası olduğunu düşündüğüm adalet faslı ve anayasa reformuyla başlayalım”.