“Solcudur, kutsal ilkeleri tehlikeye atıyor”

Urfalı

Global Mod
Global Mod
“Papa Francis? Bir bakıma o, kilisenin kutsal ilkelerini tehlikeye atarak onu dönüştüren sol görüşlü bir Papa.” Un Giorno da Pecora’da, Rai Radio1’de eski başbakan, bakan ve İtalya Bankası müdürü Lamberto Dini, Giorgio Napolitano’nun naaşının karşılandığı cenaze evi vesilesiyle Papa ile yapılan toplantıyı anlatıyor .

Sizce şu anki Kutsal Baba Kilise için ‘tehlikeli’ mi değerlendirilecek? “Kilise, toplumdaki değişikliklerle birlikte tutumlarını da değiştirmeyi amaçlaması anlamında siyasi bir örgüttür. Örneğin: ilk evlilik çözülemezdi, sonra boşanmayı konuşmaya başladık, şimdi eşcinsel çiftleri ağırlamaktan bahsediyoruz. Bu, Kiliseyi değiştiren, dönüştüren ilerici bir Papa; daha iyiye doğru mu bilmiyorum.”

Cumhurbaşkanlığı adaylığı

Dini daha sonra Giorgio Napolitano’nun 60’ların sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığı bir gezi hakkında bir anekdot anlattı: “O zamanlar ABD’de yaşıyordum ve onu büyük dünyayla tanıştırmak için birçok kez onu evimde ağırladım. dünya ekonomisinin temsilcileri”. O da kısa bir süre için Kolej’in kiracısı olmayı başarmış gibi görünüyordu…”. 2013’te sol görüşlü olmayan güçler için Kolej’in adaylarından biriydim. Harika bir şey olurdu. onur – Dini, Rai Radio1’de bir vatandaşın alabileceği en büyük onur olduğu sonucuna vardı”.