SGK’ya ilişkin vilayette toplam 61 taşınmaz satışa çıkarıldı

taklaci09

Global Mod
Global Mod
Mülkiyeti Toplumsal Güvenlik Kurumu’na (SGK) ilişkin 14 vilayette toplam 61 taşınmaz satışa çıkarıldı. SGK’nın satacağı gayrimenkuller içinde Ankara, Didim ve Antalya Manavgat’ta kıymetli yerler de yer alıyor. Satışa çıkarılan taşınmazların muhammen bedeli 264 milyon lirayı aşıyor.

Taşınmazların çoğunluğu Ankara’da olmak üzere, Antalya Manavgat, Denizli, Aydın Didim, Konya, Kütahya, Manisa, Erzurum, Uşak, Karaman ve Çorum’da yer alıyor. Didim’deki arazi D-Marine’e komşu. Bina ve emlaktan oluşan taşınmazlar için belirlenen muhammen bedeli 264.2 milyon lirayı buluyor.

SGK Başkanlığı tarafınca yayımlanan ilanda satışların açık artırma metoduyla yapılacağı belirtildi. Lakin çabucak akabinde vurgulanan şu not dikkat çekti:

“Kurumumuz 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na tabi olmayıp gayrimenkul satış ihalesini yapıp yapmamakta büsbütün özgürdür. Satış ihalesi ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi mahiyetindedir.”

İlanda, ihalelerin birincisinin 9 Mayıs, sonuncusunun 20 Mayıs’ta yapılacağı duyuruldu. Teklif ve evraklar, satın alınmak istenilen gayrimenkulün ihale gününden bundan evvelki iş günü saat 17.00’ye kadar ihalenin yapılacağı Toplumsal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı, Adakale Sok. No: 30 Kızılay/ANKARA adresine teslim edilecek. Daha fazla bilgi almak isteyenler için Kuruma ilişkin 0312 585 61 46 /585 61 47/ 585 61 44 /585 61 34 no.lu telefonlar verildi.