Senatör Bruno Astorre öldü, siyaset şokta

Urfalı

Global Mod
Global Mod
İtalyan siyaset dünyası, Palazzo Cenci’deki Senato ofisinde meydana gelen dedem Bruno Astorre’nin ani ölümü karşısında şokta. Başbakan Giorgia Meloni’nin sosyal medyaya emanet ettiği sözlerle “haberlerden derinden rahatsız olan”, “karısının, ailesinin ve siyasi camiasının acısına tutunan” “sadık bir rakip, düzgün bir insan”.

Demokrat Parti sekreteri Elly Schlein, “Senatör Bruno Astorre’nin trajik ölüm haberi bizi şok etti ve derinden üzdü. Tüm demokratik toplum, eşi ve ailesi, arkadaşları ve tüm meslektaşlarının etrafında toplanıyor” dedi.

Enrico Letta twitter’da “Bruno Astorre’nin trajik ölüm haberine hayret ediyorum. Böyle bir dram karşısında kelimeler bulamıyorum. Sessizlik var. Dua var. Sevdiklerini kucaklıyorum”, diye yazıyor Enrico Letta twitter’da.

”Senatör Bruno Astorre’nin ölüm haberiyle şok oldum. Bölgemize çok şey katan zeki ve cömert bir kişi. Sevdiklerinin ve onu seven tüm demokratik toplumun acısına sarılıyorum”. Yani bir tweet’te Roma belediye başkanı Roberto Gualtieri.

“Senatör Bruno Astorre’nin vefatı nedeniyle derin bir acı ve büyük bir üzüntü. Son yıllarda Lazio bölgesinin en derin ihtiyaçlarını yorumlamış bir dost ve sadık bir siyasi rakip. Farklı siyasi konumlardan olsak da, vatandaşların ve bölgenin taleplerini desteklemek amacıyla siyasi deneyimleri ve mücadeleleri paylaşma fırsatı bulduk. Adanmışlık ve tutku onun tüm siyasi tarihine damgasını vurmuştur. Benim için onunla yüzleşmek her zaman verimli bir diyalog anını temsil etti. Tarım, Gıda Egemenliği ve Orman Bakanı Francesco Lollobrigida, eşi Francesca’ya, ailesine ve siyasi camiasına en derin taziyelerimi sunuyorum” dedi.

“Acı büyük. Bruno benim gerçek bir arkadaşım ve ciddi, becerikli ve titiz bir meslektaşımdı. #brunoastorre”. Yani Senato’daki Demokrat Parti’nin eski lideri Andrea Marcucci, Twitter’da.

“Benim adıma ve İtalya’nın Kardeşleri’nin tüm senato grubu adına, bu sabah Palazzo Cenci’deki ofisinde hayatını kaybeden Senatör Bruno Astorre’nin vefatı nedeniyle en derin taziyelerimi sunuyorum. Bu, kocaman bir kucak göndermek istediğim Demokrat Parti grubunun aile üyeleri ve meslektaşları için yalnızca en derin taziye duygularıdır.” Bu, İtalya’nın Kardeşleri’nin Senato’daki grup lideri Lucio Malan tarafından ifade edildi.

“Merhaba Bruno, can dostum. Siyaseti sevmeyi, toprağı sevmeyi, insanları sevmeyi öğrettin bize. Her gün gülen gözlerle bizi neşeyle karşıladın ve biz seni hep böyle hatırlayacağız”. Böylece Twitter’da Dario Franceschini.

“Senatör Bruno Astorre’nin ani ölümü nedeniyle tüm Lig adına derin taziyelerimizi ifade ediyoruz. Ciddi ve saygın kişi, yetenekli politikacı. Ailesine, sevenlerine ve tüm Demokrat Parti’ye başsağlığı diliyoruz” dedi. Yani Senato ve Lig Odası grup liderleri Massimiliano Romeo ve Riccardo Molinari. Kuzey Ligi senatörü Claudio Borghi Twitter’da “Senatör arkadaşı Bruno Astorre’nin intihar haberiyle şok oldum” diye yazdı.

“Demokrat Parti senatörü Bruno Astorre’nin vefatından dolayı 5 Yıldız Hareketi adına en derin başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. Bugün Senato ofislerinde meydana gelen ölüm haberi birdenbire geldi ve herkesi şok etti. . Bruno Astorre, insanlığı ve doğruluğuyla takdir edilen bir meslektaşımızdı. Ailesine ve onu tanıyan herkese en derin taziyelerimizi iletiyoruz”. Yani Senato’daki 5 Yıldız Hareketi’nin lideri Barbara Floridia.

Edinilen bilgiye göre, Senato Başkanı Ignazio La Russa, Pd senatörü Bruno Astorre’nin ani bir şekilde ortadan kaybolduğu haberini aldıktan sonra ‘büyük üzüntü’ dile getirdi.

“Senatör Bruno Astorre’nin ölümü için derin üzüntü. Senato’daki Action-Italia Viva grubunun Başkanı Raffaella Paita, ailesine ve benim adıma Demokrat Parti’nin ve Senato’daki Action-Italia Viva grubunun başsağlığı diliyor.

Article’ın milletvekili ve lideri, “Bruno Astorre’nin ani ölümü herkesi suskun bırakıyor. Lazio’nun demokratik toplumunun kahramanı ve on yılı aşkın süredir senatör. Ailesine, sevenlerine ve onunla çalışan herkese en içten taziyelerimi sunuyorum” diyor. Bir, Roberto Speranza.

“Senatör Bruno Astorre’nin erken ölüm haberi beni dehşete düşürdü. Birbirimizi uzun yıllardır tanıyoruz, ikimiz de her zaman tartışmaya açık olan, farklı fikirlere ve hareket etme biçimlerine saygı duyan Roma neslinin birer parçasıyız. Fratelli d’Italia’dan Temsilciler Meclisi Başkan Yardımcısı Fabio Rampelli, ilişkimizi daha sağlam hale getirdi. Derinden üzüldüm ve ailesine ve Demokrat Parti’ye yakınlığımı ifade ediyorum” dedi.